Cegła elewacyjna
Elewacja z cegły w nowoczesnym i tradycyjnym stylu
Są materiały wykończeniowe, które można uznać za synonim klasy i stylu. Dodatkowo zachwycają ponadczasowym charakterem, a przy tym są trwałe i odporne na uszkodzenia. Wszystkie te cechy wykazuje cegła elewacyjna. Doskonale pasować będzie do wykończenia elewacji zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie i sprawi, że trudno obok takiej elewacji przejść obojętnie.
Elewacja z cegły - historia w pigułce
Cegła elewacyjna z naszej oferty jest materiałem wyjątkowym, a ta wyjątkowość kryje się w historii, która za nią stoi. Otóż każda cegła elewacyjna pochodzi z rozbiórki budynków z przełomu XIX i XX wieku, a jak wiadomo architektura tego okresu uważana jest za jedną z najpiękniejszych. Oczywiście wszystkie cegły są selekcjonowane, a więc możemy Państwu zaproponować tylko te najlepsze. Aby jeszcze zwiększyć ich trwałość, wypalane są w piecu. Architektura z przełomu XIX i XX wieku jest niezwykle stylowa, ale ma też dekoracyjny charakter. Należy tutaj zauważyć, że nie jest przesadzona, a wszędzie panuje geometryzm i umiar. Cegła elewacyjna będzie stanowiła doskonałą alternatywę dla tynku, a więc fantastycznie wykończy elewację każdego budynku, zarówno prywatnego, jak i o charakterze publicznym. Można wykończyć całą elewację przy użyciu retro cegły, albo tylko jedną ścianę, czy nawet fragment wokół drzwi wejściowych, z kolei pozostałą część elewacji wykonać w tynku marmurkowym. Elewacja z cegły świetnie komponuje się z klasycznymi drewnianymi oknami. Co ciekawe, doskonale będzie prezentować się ułożona wokół ram okiennych. Oczywiście warto wybrać odpowiednią kolorystykę. Dostępnych jest wiele wariantów cegły elewacyjnej, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Można postawić na tę bieloną czy jasną, która jest zarówno nowoczesna, jak i minimalistyczna. Jeżeli chcecie sprawić, że Wasz dom zyska loftowy charakter, to polecamy Wam elewację z cegły czerwonej.
Cegła elewacyjna - jakość, trwałość i niezawodność
Poza wyjątkową estetyką, która jest zarazem nowoczesna, jak i industrialna, cegła elewacyjna ma w sobie jeszcze inne zalety. Otóż jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wasza elewacja stanie się nie tylko stylowa, ale też przez wiele lat będzie świetnie się prezentować, wszak materiał nie kruszy się, nie jest także nasiąkliwy. Cegła elewacyjna nie zmienia swojej faktury w połączeniu z wodą. Zatem śnieg czy deszcz nie zmniejszają trwałości elewacji z cegły. Warto też wiedzieć, że ten rodzaj materiału nie jest nasiąkliwy, co oznacza, że nie wchłania wody, a to z kolei przekłada się na fakt, iż pod jej powierzchnią czy na jej powierzchni nie będzie powstawał grzyb czy też pleśń.
Elewacja z cegły - ekologiczne rozwiązanie idealne dla Ciebie
Obecnie bardzo modna jest ekologia, ale dzięki niej dbamy także o czyste powietrze, a przy tym możemy sporo zaoszczędzić. Coraz więcej osób stawia na domy energooszczędne i pasywne, dzięki którym koszty eksploatacji są relatywnie małe, podobnie jak zużycie energii elektrycznej czy wody bądź gazu. W przypadku takich domów każdy element wykończenia jest ważny. Mostki termiczne muszą zostać maksymalnie zniwelowane, dlatego też jeżeli szukacie ekologicznego materiału do wykończenia elewacji, który wpisuję się w filozofię zero waste, to polecamy Wam cegłę elewacyjną. Jej zastosowanie w połączeniu z odpowiednimi materiałami izolacyjnymi sprawia, że ciepło jest zatrzymywane w budynku, a co za tym idzie koszty ogrzewania są zmniejszone. Zatem elewacja z cegły może przyczynić się do zmniejszenia zużycia materiałów opałowych, takich jak biomasa, stosowanych w domach energooszczędnych. Mury budynków wykończonych cegłą są grubsze od tradycyjnych, zatem jej wykorzystanie powinno być zaplanowane na etapie projektowania, aby fundamenty zostały odpowiednio zwiększone. Inaczej rzecz ma się z płytką ceglaną, która nie jest tak ciężka jak cegła i można ją stosować nawet na ścianach domów szkieletowych, które także mogą zyskać parametry energooszczędne i pasywne.
Ciekawe pomysły na wykończenie elewacji z użyciem cegły
Elewacja z cegły niejedno ma imię, co oznacza, że dom, nie tylko ze względu na odmienną bryłę, ale również rozmieszczenie materiałów wykończeniowych, może prezentować się zupełnie inaczej niż sąsiednie budynki. Bądźmy szczerzy, elewacja z tynku, choć jest ciągle często stosowana, powoli jest wypierana przez stosowanie ciekawszych materiałów wykończeniowych, dzięki którym można wyróżnić dom czy budynek firmowy. Cegły mogą być użyte na fasadzie budynku jako niewątpliwy element dekoracyjny. Wszelkie otwory okienne i drzwiowe mogą zostać podkreślone poprzez zastosowanie cegły elewacyjnej. Oczywiście świetnie sprawdzi się do wykończenia cokołu, ze względu na doskonałe parametry wytrzymałościowe. Można postawić na połączenie na elewacji cegły oraz drewnianych desek, co sprawdzi się zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych. Cegła elewacyjna niewątpliwie sprawi, że szybko i łatwo można odmienić nawet starą elewację i sprawić, że będzie ona bardziej nowoczesna, ale można także zachować jej charakter. W przypadku budynków z lat 60. XX wieku nie zawsze możliwe jest wykonanie np. boniowania, a zastosowanie tynku wymagałoby wyrównywania całej powierzchni, ale i klejenia ubytków, choć i tak niekoniecznie budynek zyskałby dużo na estetyce. Natomiast stosując cegłę elewacyjną można sprawić, że jego charakter i linia projektowa zostaną zachowane, natomiast cała powierzchnia elewacji stanie się niezwykle piękna. W zależności od wyboru estetyki cegły można sprawić, że stanie się ona ultranowoczesna bądź też loftowa. Można tutaj postawić na modele bielone, ale także ponadczasowe szarości oraz oczywiście industrialne czerwienie. W przypadku nowego budownictwa cegła elewacyjna także świetnie się sprawdzi, tym bardziej że sprawi ona, iż Wasza elewacja będzie niepospolita.
Jeżeli szukacie doskonałego materiału na wykończenie elewacji, to koniecznie skorzystajcie z oferty retrocegla.pl. Wszystkie cegły są nie tylko zabytkowe, ale i stylowe. Oczywiście nie znajdziecie żadnych niedoróbek, gdyż przechodzą one ścisłą selekcję.