1 - 5 m2 (do 300 kg) - 159 zł

6 - 12 m2 (do 500 kg) - 199 zł

13 - 20 m2 (do 700 kg) - 229 zł

Ceny wysyłek podano w PLN brutto. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen. Przesyłki i palety są ubezpieczone do rzeczywistej wartości. Klient jest zobowiązany sprawdzić zawartość przesyłki w obecności kuriera i w razie uszkodzeń spisać protokół. Paleta jest dostarczana pod dany adres (nie jest wnoszona do domu / mieszkania).

od 3 do 21 dni

Prawdziwa RetroCegła cieszy się olbrzymią popularnością wśród klientów, dlatego zdarza się, że musimy wyprodukować płytki specjalnie pod Twoje zamówienie. Staranna selekcja cegieł i ich profesjonalna obróbka, zajmuje kilka dni więcej o czym zostaniesz poinformowany.

New York Loft Sahara

119,99 zł Brutto
229 m2

Chcesz zakończyć zakupy?

Realizuj zamówienie

NEW YORK LOFT Sahara 3D - do ich produkcji wykorzystywana jest historyczna cegła szamotowa, a dokładniej jej środek. Kolor płytek przechodzi od beżu, przez piaskowy do jasnego różu. Płytki mają regularny kształt i są gładkie. Cegła została pozyskana wyniku rozbiórki izolacji pieca Hoffmana (bez dostępu ognia oraz dymu), który powstał 1896 roku.

Orientacyjne wymiary płytki z cegły

  • grubość: ok. 1,5 - 1,7 cm
  • wysokość: ok. 7-8 cm
  • długość: ok. 25-27 cm
  • waga: 28kg / m2

Na 1m2 składają się 40 płytek (z fugą ok. 1-2 cm)

Produkt mrozoodporny i wodoodporny; można go stosować na ściany wewnętrzne (w tym do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności-> łazienki, sauny, łaźnie) i zewnętrzne (np. elewacje, cokoły, ogrodzenia). W każdym przypadku zalecamy impregnację naszym impregnatem do cegły.

Stwórz przytulną aranżację ścian i elewacji dzięki użyciu cegły szamotowej
Niegdyś to cegła szamotowa była głównym materiałem budulcowym w niektórych rodzajach konstrukcji budowlanych, dziś często wypierają ją inne materiały. Dzisiaj stara cegła szamotowa znalazła zastosowanie w niebanalnych okładzinach ściennych i elewacyjnych. Stare budynki mają mnóstwo uroku, dlatego zarówno do wykończenia elewacji domu, jak i jego wnętrza, warto wykorzystać cegłę szamotową. W ten sposób można stworzyć eklektyczną aranżację ogrodu czy też salonu bądź jadalni bądź też tradycyjną utrzymaną w stylu rustykalnym lub prowansalskim. Oczywiście stara, ok. 100-letnia, cegła szamotowa rozbiórkowa świetnie sprawdzi się również w industrialnym wystroju, stąd jest materiałem niezwykle uniwersalnym.


Niepowtarzalne i ponadczasowe wykończenie z cegłą szamotową Cena i jakość, które Cię zachwycą!
Nie wyobrażasz sobie przytulnego salonu bez niebanalnej ściany? W takim razie świetnie sprawdzi się cegła szamotowa w płytkach pochodząca ze starannie wyselekcjonowanych obiektów. Taka cegła jest materiałem ekologicznym, przyjaznym środowisku i domownikom. Salon będzie doskonale się prezentował, jeśli do jego wykończenia użyta zostanie cegła szamotowa w płytkach. Może występować w wielu rodzajach wybarwienia, od barwy beżowej, aż do żółtej. Konieczne jest oczywiście użycie odpornej technologii montażu. Oczywiście RetroCegła ją oferuje. Sama cegła ma wyjątkową wytrzymałość, zatem nie trzeba obawiać się, że na skutek eksploatacji domu coś złego zacznie się z nią dziać. Salon ze ściana dekoracyjną z cegły szamotowej w płytkach będzie spełniał swoje zadanie, czyli stanowił wizytówkę domu czy mieszkania a do tego podkreślał ciepło domowego ogniska. Warto zwrócić uwagę nie tylko na parametry jakie ma cegła szamotowa cena, także jest istotna, bowiem jak na materiał tak trwały i niezawodny, a do tego ekologiczny jest niezwykle przystępna.


Architektura ogrodowa i elewacja, która harmonizuje z otaczającą przyrodą
Kiedy wybiera się do ogrodu materiał, jakim jest cegła szamotowa cena nie gra dużej roli. Ważne jest bowiem to, że doskonale harmonizuje z otaczającą przyrodą. Świetnie sprawdzi się do oklejania ogrodzenia domu, ale również elementów architektury ogrodowej. Jako lider polskiego rynku retrocegla.pl oferuje najlepsze produkty do wykonania tego rodzaju elementów architektury ogrodowej. Oczywiście trzeba zadbać o dobór odpowiednich materiałów, takich jak grunt, klej czy fugi. Wszystkie one są odporne zarówno na niską jak i wysoką temperaturę. Elewacja wykończona retro cegłą szamotową będzie świetnie się prezentować i współgrać z meblami ogrodowymi w tradycyjnym stylu, wykonanymi z drewna, takimi jak ławy ogrodowe czy ławeczki. Wykorzystanie cegły szamotowej gwarantuje niepowtarzalność aranżacji na zewnątrz i wewnątrz domu.

Produkty powiązane

facebook