Cegła w kuchni

Stylowe wykończenie kuchni - postaw na cegłę w kuchni

Kuchnia jest sercem domu, dlatego należy pamiętać, że powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też stylowa. Bądźmy jednak szczerzy, niezwykle ważne są praktyczne rozwiązania, choćby w postaci wykończenia ścian, aby nie powstawały tłuste, trudne do usunięcia plamy, a także by materiał nie pochłaniał zapachów powstałych w trakcie gotowania. Jak wiadomo kuchnia jest miejscem o podwyższonej wilgotności, a ze względu na to, że przygotowuje się w niej żywność, trzeba zadbać o to, by na ścianach nie powstał grzyb, który jest niebezpieczny dla zdrowia. Ciekawym wyborem może być czerwona cegła. W kuchni, nie tylko w takiej w tradycyjnym stylu, sprawdzi się doskonale. Oczywiście do wyboru są także inne rodzaje cegły i warto poznać ich kuchenne zastosowanie.


Cegła na ścianie w kuchni - poznaj nowoczesne i tradycyjne rozwiązania aranżacyjne


Urządzając kuchnię w stylu prowansalskim warto wybrać cegłę. Na ścianie w kuchni, zarówno całej, jak i jej fragmencie, sprawdzi się doskonale. Można ją zastosować nad blatami. Wtedy ściana bezpośrednio nad nimi chroniona jest przed zabrudzeniem, ponieważ dobrze zaimpregnowaną cegłę stosunkowo łatwo się czyści. W tym przypadku sprawdzi się bielona cegła na ścianie w kuchni. Świetnie skomponuje się z drewnianymi, białymi meblami z widocznymi ryflowaniami, a także przeszkleniami i szprosami. Podkreśli tradycyjny charakter tego najważniejszego pomieszczenia w domu. Cegła w kuchni tworzy wrażenie ciepła domowego ogniska i sprawdza się także w tradycyjnych aranżacjach rustykalnych. W tym przypadku szczególnie pasować będzie czerwona cegła. W kuchni industrialnej także bardzo dobrze się prezentuje. Coraz więcej osób lubi taką estetykę. Pasuje świetnie do kuchni, tym bardziej że jest praktyczna, surowa oraz stylowa. Zatem jeżeli lubicie loftowe aranżacje, to polecamy Wam czerwoną cegłę w kuchni. Świetnie będzie komponować się z drewnianym blatem i drewnianymi hokerami z pikowaną tapicerką. Można także połączyć czerwoną cegłę w kuchni z elementami szklanymi, a więc skomponować ją ze szklanymi płytkami, które wystarczy tylko przykleić do ściany i w ten sposób zyska się ścianę w wersji 3D. Czerwone płytki ceglane pięknie prezentują się też w połączeniu z metalowymi elementami wykończeniowymi, a więc możecie je położyć wokół framugi drzwi i dzięki temu zyskacie ich stylowe wykończenie. Czerwona cegła w kuchni dobrze komponuje się z metalowymi blatami czy bardzo ekskluzywnymi stalowymi meblami. Są one notabene bardzo drogie, jednak ich trwałość jest ponadprzeciętna, podobnie jak wybitnie wytrzymała jest cegła. Należy podkreślić, że cegła na ścianie w kuchni jest dekoracją samą w sobie, zatem nie trzeba już ozdabiać ścian żadnymi obrazami czy nawet lustrami, gdyż dzięki niej kuchnia zyskuje industrialny charakter.
Cegła w kuchni idealna do aranżacji w stylu skandynawskim ze względu na funkcjonalne wyróżnienie poszczególnych stref.


Coraz więcej osób stara się urządzić wnętrze kuchni w myśl filozofii hygge. I w tym przypadku cegły będą doskonałym wyborem, gdyż cechuje je zarówno funkcjonalność, jak i piękno oraz to, że pochodzą z naturalnych materiałów. Dlatego, że pochodzą z XIX i początku XX wieku, były wykonywane najbardziej naturalną metodą, w związku z tym są materiałem ekologicznym, wpisującym się w nowoczesne trendy. Modele w ciemnym kolorze, np. te utrzymane w szarościach, doskonale komponują się ze stalowymi meblami, ale także z tymi w kolorze białym, tworząc modny kontrast. Jeżeli lubicie totalny miszmasz, a więc cenicie sobie artystyczne połączenie różnych stylów, to polecamy Wam na jednej ścianie umieścić cegłę w kolorze białym, a na przeciw np. w kolorze czerwonym. W kuchni warto także tworzyć strefy i każda ze stref może być ozdobiona inną cegłą dekoracyjną. Ściana w strefie roboczej, a więc tam, gdzie przygotowuje się posiłki bądź gotuje, powinna być w całości pokryta w cegle. Dzięki temu utrzymanie czystości w tym miejscu będzie proste, a styl będzie zachwycać. Z kolei w strefie, gdzie spożywa się posiłki, można na ścianie umieścić cegłę, która będzie tworzyć np. prostokąty, kwadraty czy trójkąty. Takie dekory niewątpliwie wspaniale się prezentują.


Cegła w kuchni - pamiętaj o Retro Impregnacie!


Aby cegła w kuchni spełniała swoje zadanie, należy odpowiednio przygotować ścianę pod wykończenie. Na samym początku konieczne jest jej wyrównanie, usunięcie tłustych plam, a także resztek innych materiałów. Można dodatkowo wyszlifować powierzchnię ściany, dzięki temu cegła na ścianie w kuchni będzie lepiej przylegać. Po tym etapie konieczne jest zagruntowanie ściany, co bezpośrednio chroni przed wilgocią. Warto wiedzieć, że cegła w kuchni musi być przed montażem zaimpregnowana. Dzięki temu tworzy się powłoka hydrofobowa, przez którą nie przenika wilgoć. Istotne znaczenie ma także zastosowanie wodoodpornych fug. Postępowanie krok po kroku według zaleceń sprawi, że cegła na ścianie w kuchni świetnie się sprawdzi przy intensywnej eksploatacji. Cegła w kuchni jest montowana przy użyciu dedykowanego kleju. Na samym końcu wykonuje się fugowanie.


Dlaczego warto wybrać cegłę w kuchni? Poznaj wszystkie zalety!


Szukając materiału, który sprawdzi się w kuchni, niewątpliwie warto zdecydować się na cegłę. Ta z naszej oferty jest innowacyjna i wyjątkowa, a to za sprawą tego, iż pochodzi z rozbiórki starych budynków z przełomu XIX i XX wieku. Trzeba przyznać, że budownictwo z tamtego okresu jest niezwykle trwałe, ale i piękne. Takie też są cegły. Każda z nich została ściśle wyselekcjonowana. Warto też wiedzieć, że wpisują się one w filozofię zero waste, a więc daje się tutaj nowe życie starym rzeczom. Ale na tym ich zalety się nie kończą. Otóż kolejną z nich jest fakt, że są trwałe, a także odporne na uszkodzenia mechaniczne. Utrzymanie ich w czystości jest bardzo proste. Dlatego to najlepszy wybór do kuchni. W ofercie naszego sklepu retrocegla.pl dostępna jest czerwona cegła. W kuchni tradycyjnej, jak i nowoczesnej stworzy nieco surowy, ale również ponadczasowy klimat. Niezależnie czy lubicie surowe, czy też ultra nowoczesne aranżacje, to w każdym wydaniu czerwona cegła w kuchni będzie dobrze się prezentować.

Aktywne filtry