• Promocja -10,00 zł

Retro grunt kwarcowy do cegły Max 5l

69,99 zł
79,99 zł
Zniżka 10,00 zł

Cena za 5 L

Retro Grunt kwarcowy MAX zalecany jest do gruntowania ścisłych i niechłonnych podłoży.

Zastosowanie

Przeznaczony jest do stosowania zarówno na podłoża mineralne (beton, tynk cementowo-wapienny, tynk cementowy, lastriko) oraz na podłoża pokryte dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych i powierzchnie szkliste (takie jak glazura).

Preparat idealnie nadaje się jako warstwa sczepna przed klejeniem płytek ceglanych.

Retro Grunt kwarcowy MAX tworzy warstwę sczepną, o dużej nośności, pomiędzy podłożem a wyprawą tynkarską lub klejową, a także zmniejsza chłonność podłoża. W celu ułatwienia kontroli równomiernego rozprowadzenia preparatu na powierzchni, środek jest barwiony na kolor różowy. Retro Grunt MAX przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego i wewnętrznego.

Sposób użycia

Przygotowanie podłoża pod zastosowanie preparatu Retro Grunt kwarcowy MAX:

podłoże powinno być mocne, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, plam i wykwitów pochodzenia biologicznego. Należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia a także odrywające się pozostałości po poprzednich warstwach tynków oraz złuszczające się farby.

Uwaga! Na nowo wykonanych podłożach mineralnych należy zachować minimum 2 tygodniowy okres sezonowania.

Nanoszenie i wysychanie:

Retro Grunt kwarcowy MAX nakładać korzystając z pędzla malarskiego, w temperaturze otoczenia od +5°C do +30°C. Przed użyciem środek wymieszać. Nie rozcieńczać. Czas schnięcia zależy od wilgotności i temperatury powietrza i podłoża. Świeże powłoki chronić przed wilgocią i mrozem.

Dane techniczne

Zużycie: od 0,2 kg/m2 do 0,4 kg/m2 (w zależności od chłonności podłoża)
Gęstość: ok. 1,46 kg/dm3 ± 0,05 kg/dm3
Barwa: różowa
Temperatura otoczenia, preparatu, podłoża: od +5°C do +30°C

Możliwość nanoszenia zaprawy: dalsze prace można prowadzić po całkowitym wyschnięciu powierzchni gruntowanej; czas schnięcia od 4 do 24 godzin - w zależności od temperatury, wilgotności podłoża i otoczenia.

Przechowywanie i transport

Środek przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych oryginalnych opakowaniach, unikać wilgoci, mrozu i nasłonecznienia. Po otwarciu Retro Grunt MAX szczelnie zamknąć i zużyć jak najszybciej. Okres trwałości oryginalnego opakowania: 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Bezpieczeństwo

Chronić przed dziećmi. Przy kontakcie preparatu z oczami należy je przemyć natychmiast dużą ilością wody i zasięgnąć porady lekarza.