• Promocja -30,00 zł

Lico Gotyckie Mur Pomorski

29,99 zł
59,99 zł
Zniżka 30,00 zł

Cena za 0,5 m2 (1 szt. = 0,5m2 liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)

Lico Gotyckie Mur Pomorski - to płytki wycięte z cegieł pochodzących z historycznych budynków Zachodniego Pomorza. Ich kolorystyka oscyluje od ciemno pomarańczowych do jasno pomarańczowych z pozostałościami zapraw wapiennych. W zależności od partii mogą być prezentować bardziej stonowane lub intensywne barwy, z elementami ciemniejszych płytek lub bez nich. Te dekoracyjne cegły, pochodzące z rozbiórek, są wyjątkowo trwałe, co zostało potwierdzone przez dziesięciolecia użytkowania. Dzięki temu są materiałem łatwym w utrzymaniu, idealnym do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnętrznych elewacjach. Po dodatkowym zabezpieczeniu za pomocą Retro Impregnatu do cegły, płytki stają się całkowicie wodoodporne i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Dane techniczne prezentowanych płytek: Lico Gotyckie Mur Pomorski

 • Kolor dominujący: pomarańczowy z pozostałościami zapraw
 • materiał: cegła z rozbiórki
 • przeznaczenie: wnętrza / elewacje
 • grubość: 2 cm +/- 1cm
 • wysokość:  6-7,5 cm +/- 1 cm
 • długość: 20 - 22 cm
 • waga: 45 kg / m2

Na 1 m2 składa się 60 szt. płytek (liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)
Produkt mrozoodporny i wodoodporny; można go stosować na ściany wewnętrzne (w tym do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności-> łazienki, sauny, łaźnie) i zewnętrzne (np. elewacje, cokoły, ogrodzenia). W każdym przypadku zalecamy impregnację Retro impregnatem do cegły.

Płytki pakowane są po 10 szt. i układane na dobrze zabezpieczonych paletach.

Na 1 palecie, wysyłanych jest do 20m2

Do tego produktu dostępne są akcesoria montażowe

Cegła dekoracyjna - jaki wybrać kolor fugi do cegły? - W ofercie posiadamy 4 kolory Retro fugi do cegły dekoracyjnej; biały, piaskowy, jasno-szary, szary. Pamiętajmy, że kolor fugi do cegły bardzo wpływa na końcowy efekt ściany. Jeśli chcemy rozjaśnić cegłę dekoracyjną, co za tym idzie całe pomieszczenie, idealnie sprawdzi się Retro fuga do cegły - biała, z kolei po zastosowaniu Retro fugi do cegły - szarej, uzyskamy ścianę ciemną, mocno rustykalną. Analogicznie, Retro fuga do cegły - piaskowa oraz Retro fuga do cegły - jasno-szara, spowoduje, że jasność, oraz odczucie koloru będzie gdzieś pośrodku. Jeśli masz pytania, zadaj je nam - kontakt;)


Impregnować cegłę dekoracyjną czy nie? - To zależy gdzie nasza realizacja powstanie. Jeśli będzie to elewacja lub inne miejsce narażone na wodę lub wilgoć, impregnacja jest konieczna, aby ściana była całkowicie odporna na wnikanie wody. W przypadku płytek jest to bardzo ważne, ponieważ woda podczas zamarzania może powodować wykruszanie fugi i odpadanie płytek od powierzchni ściany. Impregnat do cegły powinien być obficie nałożony na płytki i fugę do cegły, tworząc trwałą powłokę przed wnikaniem wody. Przejdźmy do wnętrz. Cegłę dekoracyjną można pozostawić surową, choć tego nie zalecamy. W przypadku niezaimpregnowanej ściany musimy się liczyć z tym, że niezabezpieczona powierzchnia będzie brudzić ubrania - jeśli się o nią otrzemy, a po ochlapaniu, czy pobrudzeniu czymś ściany, będziemy mieć problem z jej doczyszczeniem. Dodatkowo, niezaimpregnowana cegła dekoracyjna będzie się kruszyć. Mając to wszystko na uwadze, zalecamy impregnacje, niezależnie od tego czy zamierzamy zamontować cegłę dekoracyjną na elewacji, czy wewnątrz np. w salonie. Impregnat do cegły dekoracyjnej nie tylko tworzy szczelną powłokę przed wnikaniem wody i brudu, ale także wiąże wszelkie cząstki zapraw, które mogłyby się wykruszyć. Zaimpregnowaną ścianę, można odkurzać odkurzaczem i przecierać wilgotną ściereczką, aby zachować jej czystość. Jaki impregnat do cegły dekoracyjnej wybrać? - W naszej ofercie znajdziesz tylko 1 rodzaj impregnatu. Retro impregnat do cegły - jest produktem na bazie silikonów. Po zaimpregnowaniu, tworzy, szczelną, suchą, satynową powłokę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Retro impregnat do cegły, powoduje lekkie wyostrzenie kolorów ściany, lecz nie tworzy efektu "mokrej ściany".

Do swojego zamówienia potrzebujesz jeszcze

Retro fuga do cegły szara 10 kg, fugowanie cegły

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły piaskowa 10 kg

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły biała 10 kg, cegła z fugą

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Impregnat do cegły 1l

79,99 zł -10,00 zł 69,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Retro grunt do cegły 5 L

47,97 zł -7,98 zł 39,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro klej do cegły S 10 kg

69,99 zł -10,00 zł 59,99 zł
 • Promocja -10,00 zł