UKŁADANIE CEGŁY DEKORACYJNEJ Z FUGĄ

Urządzając wnętrza wiele osób szuka niestandardowych czy nietuzinkowych rozwiązań, dzięki którym można uzyskać piękną aranżację. Podobnie rzecz wygląda w przypadku elewacji. Bądźmy szczerzy tynk typu baranek czy też imitacje drewnianych desek powoli przechodzą do lamusa, a co bardziej wymagający użytkownicy, szukają ciekawszych rozwiązań i tutaj świetnie może sprawdzić się cegła z rozbiórki.

O historii słów kilka, czyli dlaczego warto postawić na cegłę z rozbiórki

Warto zauważyć, że cegła z rozbiórki wyróżnia się stylem, estetyką, ale też historią. Otóż selekcjonowana jest ona z około stuletnich cegieł rozbiórkowych. Zatem pochodzi z przełomu XIX czy XX wieku, gdzie jak wiadomo budownictwo wyróżniało się nie tylko wspaniałą estetyką, ale i trwałością. Cegły wypalane były w tradycyjnych piecach, co oczywiście znacząco dodaje im odporności na uszkodzenia, ale też klasycznej estetyki. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, bo układanie cegły dekoracyjnej jest banalnie proste, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

Gdzie najlepiej sprawdzi się cegła dekoracyjna?

Cegły dekoracyjne niewątpliwie wpisują się w ekologiczny trend. Nie generują żadnych odpadów, co jak wiadomo zasługuje na uwagę. Układanie cegły dekoracyjnej świetnie sprawdzi się na obiektach, a więc zarówno domach prywatnych, jak i budynkach użytku publicznego. Układanie cegły na ścianie także nie jest skomplikowane, a trzeba tutaj zauważyć, że niweluje ona wszelkie nierówności, a przy tym poprawia estetykę. Układanie cegły na ścianie jest zatem polecane nawet na starych elewacjach, które niewątpliwie staną się bardziej stylowe, a przy tym będą zaskakiwać industrialnym czy loftowym charakterem. Należy też zauważyć, że układanie płytek ze starej cegły sprawdza się nawet na nowoczesnych domach pasywnych, gdyż można stworzyć dobrą izolację termiczną. Jednak należy pamiętać o odpowiedniej chemii budowlanej. Układanie płytek ze starej cegły może zapewniać wodoszczelność i jednocześnie paroprzepuszczalność elewacji. Tworzy się ściany trójwarstwowe, które są wiatroszczelne i zmniejszają ryzyko pojawienia się mostków termicznych. Układanie płytek z cegły sprawdza się także na ogrodzeniach betonowych, które w ten sposób zachowują swój industrialny charakter, a jednocześnie zyskują lepszą estetykę. Układanie płytek z cegły poprawi też estetykę starego ogrodzenia i sprawi, że zyska ono świeżość i świetnie skomponuje się z elewacją ceglaną.

Układanie cegły dekoracyjnej z fugą cena

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje układanie cegły dekoracyjnej z fugą Cena nie wcale bardzo wysoka, a efekty przerastają oczekiwania. Trzeba również zwrócić uwagę na koszty robocizny przy układaniu płytek z cegły Cennik jest tutaj zróżnicowany, bo dużo zależy od doświadczenia ekipy. Decydując się na usługi retrocegla.pl mają Państwo pewność, że praca zostanie wykonana precyzyjnie i nie będzie potrzeby dokonywania żadnych poprawek. Zatem ile kosztuje układanie płytek z cegły Cennik uzależniony jest od wielkości powierzchni, rodzaju dobranej cegły, chemii budowlanej, a także przepracowanych roboczogodzin.

Układanie cegły dekoracyjnej z fugą - gdzie najlepiej się sprawdzi?

Układanie cegły dekoracyjnej z fugą świetnie prezentuje się w loftach, ale także nawet małe mieszkanie, czy mikrokawalerka dzięki temu może zyskać loftowy charakter. Układanie starej cegły pasuje też do industrialnych wnętrz, ale można ją wykorzystać także w ultra nowoczesnych aranżacjach jako kontrast, co naprawdę dobrze się prezentuje. Układanie starej cegły w połączeniu z płytami betonowymi tworzy innowacyjny efekt, który coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnych wnętrzach. Warto tutaj zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie jest ponadczasowe, a więc nie trzeba obawiać się, że wkrótce wyjdzie z mody. Układanie cegły można wykonać na różne sposoby. Wybierając sposób cięty zyskuje się naturalny wygląd muru, a także lekkość aranżacji i oczywiście łatwy montaż. Można zdecydować się także na układanie cegły bardzo blisko siebie bez dodatkowych fug, co stworzy jeszcze bardziej efektowną aranżację, a także sprawi, że dłużej pozostanie nieskazitelna, a ponadto nie będzie konieczności uzupełniania fug. Dla tradycjonalistów polecamy układanie cegły z fugą, które jest na pewno łatwiejsze. Ale możecie pójść o krok dalej i zdecydować się na ułożenie tylko kilku warstw cegły, np. do połowy ściany, a pozostałą część pomalować zwykłą farbą, w ten sposób uzyskacie boazerię, ale w industrialnym wydaniu. Układanie cegły z fugą dobrze prezentuje się, gdy stworzycie linearne kolumny, co szczególnie dobrze sprawdza się we wnętrzach o małej kubaturze, gdyż w ten sposób nie przytłoczy się zbytnio powierzchni. Tak naprawdę możliwości układania cegły z rozbiórki jest wiele, możecie postawić na klasyczne bądź wykazać się kreatywnością. Cegła bardzo dobrze oddziela od siebie strefy na większej powierzchni, dzięki temu aranżacja może być spójna, a jednocześnie jej elementy są we właściwy sposób wyróżnione. Retro cegła to doskonały wybór!