• Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły piaskowa 10 kg

49,99 zł
57,97 zł
Zniżka 7,98 zł

Cena za 10 kg

Retro Fuga piaskowa jest rekomendowanym przez nas produktem przeznaczonym do fugowania płytek ze starych cegieł. Można ją stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Mieszanka po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporna. Po wymieszaniu z wodą tworzy jednorodną masę gruboziarnistą o konsystencji gęstoplastycznej. Obecny w składzie trass minimalizuje ryzyko powstania wykwitów wapiennych na fudze. Dodatkowo trass pozwala na: otrzymanie wysokiej odporności na negatywny wpływ środowiska, niski skurcz wiążącej zaprawy, silne związanie „wolnego” wapna a także uzyskanie dużej elastyczności.

Sposób użycia

Zawartość wiadra wymieszać z 1,5 litra czystej wody używając wiertarki z mieszadłem koszyczkowym lub wymieszać ręcznie. Uwaga! Przy użyciu wody zarobowej w większej ilości niż zalecana spadnie wytrzymałość fugi na ściskanie poniżej wartości deklarowanej. Przygotowaną fugę stosować zgodnie ze sztuką budowlaną. fugę należy dokładnie rozprowadzać w spoinach. Po lekkim przeschnięciu spoiny można wygładzić np. wilgotnym pędzelkiem. W przypadku zastosowania zewnętrznego świeżą siatkę spoin chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przez ok. 7 dni. Orientacyjne zużycie: 10 kg fugi pozwala na zafugowanie ok 2,5m2 płytek (przy zachowaniu spoiny ok. 1 cm).

Czas zachowania właściwości roboczych 2,5 godz.

Temperatura stosowania +5 do + 25 stopni Celsjusza.

Zdjęcie koloru podglądowe. Kolor fugi po położeniu może się różnić od koloru na zdjęciu. Postrzeganie koloru zależy od ustawień i parametrów monitora.

Nikt tak jak my nie posiada aż tak ogromnego doświadczenia na rynku wytwarzania płytek ze starej cegły. Nikt tak jak my nie posiada tak fachowej wiedzy w zakresie montażu tych płytek i ich konserwacji. To doświadczenie jakie osiągnęliśmy poprzez ponad 10 lat w branży, teraz stało się naszym wizerunkiem. To on jest wyjątkowo istotny, gdyż budzi zaufanie klientów i sprawia że chętniej potrafią nam oni zaufać i powierzyć wykonawstwo swoich inwestycji. To dzięki ogromnemu doświadczeniu, dziś z duma możemy stwierdzić iż należymy do czołówki polskich firm zajmujących się produkcją płytek ze starej cegły, a nawet jesteśmy wśród nich liderem.
To co osiągnęliśmy nie przyszło łatwo, lecz dziś już mamy pełną świadomość jak należy wykonać pracę, aby klient był w pełni zadowolony. Spośród wielu kroków jakie są niezbędne do rozpoczęcia i realizacji prac, wyjątkowo ważna staje się dbałość o szczegóły. Jednym z takich szczegółów jest odpowiedni dobór fugi do cegły.
Cegły które tworzymy pochodzą z solidnie wyselekcjonowanych, XIX i XX wiecznych budynków. Otrzymywane podczas rozbiórki a następnie poddawane zabiegowi cięcia na płytki w 100% ekologiczny sposób, bez pozostawiania jakichkolwiek odpadów. Tak przygotowane płytki wymagają więc niezwykłej dbałości i podkreślenia ich ponadczasowego wyglądu. Wygląd ten oraz klimat poprzedniej epoki zagwarantować może nasza uniwersalna fuga do cegły. Spośród wielu gatunków fugi do cegły znajdą Państwo u nas fugi do spoinowania płytek ze starej cegły, stosowaną zarówno wewnątrz, jak i zewnątrz pomieszczenia. Fuga ta posiada wyjątkowe właściwości wodo i mrozoodporne. Fakt ten jest niezwykle istotny, gdyż nasze płytki ze starej cegły znajdują zastosowanie również jako elewacje zewnętrzne budynków, przez co narażone są w szczególności na działanie warunków atmosferycznych.
Płytki ze starej cegły w połączeniu z odpowiednią fugą do cegły tworzą niepowtarzalny klimat. Klimat retro, lub równie dobrze powiew nowoczesności i elegancji. Specjalnie wypalane cegły, ręcznie formowane stwarzają uczucie komfortu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaprezentowanie ich, na co niewątpliwy wpływ ma właściwy wybór fugi do cegły. Zaletą fugi do cegły jest jest jej jednorodna masa o gęsto plastycznej konsystencji. A poprzez obecność w jej składzie trassu, fuga ta doskonale radzi sobie ze zróżnicowanym wpływem środowiska.
Lata doświadczenia w branży nauczyły nas jak nieść ludziom radość. Jak dbać o ich zadowolenie z udanej inwestycji. Dziś, dzięki nabytej wiedzy oraz ogromowi wykonanych zleceń, z zadowoleniem możemy zaoferować Państwu nasze produkty w wyjątkowo atrakcyjnych ofertach. Nasze płytki ze starej cegły zarówno w stylu retro, jak i w nowoczesnych aranżacjach, zmienia Państwa dom w klimatyczne miejsce. Nasze fugi do cegły dodatkowo podkreślą walory cegły poprzez kontrastowy, odpowiednio dobrany kolor.
Retrocegła.pl zawsze służy pomocą oraz fachowym i profesjonalnym podejściem do klienta. Nasi eksperci chętnie udzielą informacji na każdy temat związany z wyborem odpowiedniego produktu oraz montażem.