Potrzebujesz profesjonalnego montażu naszych okładzin ścienno-elewacyjnych? Szukasz fachowców, którzy dokonają precyzyjnej i terminowej instalacji? Jesteśmy tu, aby pomóc! Wypełnij poniższy formularz, podaj swoje dane i szczegóły związane z projektem, a my skontaktujemy się z Tobą z indywidualną wyceną. Zaufaj nam i pozwól nam stworzyć ścianę lub elewację, która przyciąga wzrok i dodaje niepowtarzalnego charakteru Twojej nieruchomości.

Formularz montażu
Wnętrze
Elewacja
Narożniki
Osoba
Firma
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zgłoszenia i oświadczam, iż zapoznałem się z postanowieniami Polityki Prywatności

Układanie płytek ze starej cegły

Zastanawiasz się, jak nadać swojej nieruchomości niepowtarzalnego, ciepłego charakteru? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową instrukcję: Układanie płytek ze starej cegły. Nasz sklep oferuje kompleksową instrukcję montażu, wraz z filmem która przeprowadzi Cię przez cały proces krok po kroku. Pamiętaj! Możesz też zlecić montaż naszej profesjonalnej ekipie, działającej na terenie całej Polski.

Jeśli jesteś fanem DIY i chcesz samodzielnie zająć się układaniem starej cegły, mamy dla Ciebie wszystkie niezbędne informacje. Przygotowaliśmy szczegółowe wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć, jak prawidłowo układać cegłę na ścianie. Niezależnie od tego, czy jest to akcentowa ściana w salonie, czy też elewacja, nasze instrukcje i filmy zapewnią, że efekt końcowy będzie zarówno estetyczny, jak i trwały. Pamiętaj o impregnacie do cegły!

Zachęcamy do skorzystania z naszego filmu instruktażowego, który pokazuje w praktyczny sposób, jak prawidłowo przeprowadzić montaż. Wizualne wskazówki są nieocenione, zwłaszcza gdy mówimy o precyzyjnych pracach, jakimi jest układanie płytek ze starej cegły. Dzięki naszej instrukcji i pomocnemu filmowi instruktażowemu, będziesz mógł krok po kroku wykonać pracę, ciesząc się pięknym wyglądem ceglanych płytek na długie lata. Także fugowanie cegły przebiegnie szybko i sprawnie.

Zapraszamy do lektury naszych porad, oglądania filmu i życzymy sukcesu w realizacji Twojego projektu układania cegły. Pamiętaj, że cierpliwość i dokładność to klucz do perfekcyjnie ułożonej ceglanej ściany!


#1 Gruntowanie ściany

  • Grunt wlej do naczynia (np. wiaderka budowlanego).
  • Grunt rozprowadź pędzlem malarskim po powierzchni ściany, tak by nie dopuścić do powstania zacieków.
  • W przypadku bardzo chłonnych powierzchni czynność tą powtórz do uzyskania lekko błyszczącej powierzchni.
  • Na ścianie, na której położysz płytki, narysuj przy użyciu miarki i poziomicy siatkę.
  • Rozstaw siatki nie może być mniejszy niż wysokość płytki czyli ok. 8cm.

Porada:
Jeżeli masz bardzo dużą powierzchnię gruntowania możesz użyć spryskiwacza/rozpylacza (ogrodowego) – to pozwoli zaoszczędzić Twój czas. Jeżeli płytki mają dochodzić do sufitu, siatkę narysuj od sufitu do podłogi. Dzięki temu jeżeli zajdzie konieczność docinania płytek, znajdą się one przy podłodze.
Potrzebne narzędzia:
Pędzel, wiaderko, paca (w przypadku Retro Grunt MAX), miarka, poziomica, ołówek lub pisak.
Ciekawostka:
Retro Grunt MAX przeznaczony jest do stosowania zarówno na podłoża mineralne (beton, tynk, cementowo-wapienny, tynk cementowy, lastriko) oraz na podłoża pokryte dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych, a także na płyty OSB, płyty kartonowo-gipsowe i powierzchnie szkliste (takie jak glazura). Dzięki Retro Grunt MAX, nasze płytki z cegieł można przykleić nawet na oknie albo lustrze.


#2 Klejenie cegły

  • Klejenie rozpocznij, kiedy ściana jest całkowicie sucha!
  • Rozrób klej według instrukcji zamieszczonej na naszej stronie https://retro-cegly.pl/klej-do-cegly
  • Klejenie rozpocznij od podłogi lub sufitu – według uznania. Płytki układaj warstwa po warstwie. Nanieś klej na płytkę używając grzebienia, a następnie dociśnij płytkę z klejem do ściany.
  • Czynność powtarzaj, aż do przyklejenia wszystkich płytek na całej powierzchni.

Porada:
Wybierz sobie styl murowania cegły i odwzoruj go podczas klejenia. Najbardziej popularny styl wiązania wozówkowego (licowego) przesunięty jest o ½ cegły (płytki).
Do przycinania płytek wystarczy szlifierka kątowa z tarczą diamentową do ceramiki lub betonu. Przed przyklejeniem na ścianę rozkładaj sobie płytki na podłodze tak by wybierać i dopasować do siebie tworząc niepowtarzalną kompozycję.

Potrzebne narzędzia:
Miarka, poziomica, ołówek lub pisak, szlifierka kątowa z tarczą diamentową, wiaderko, paca grzebieniowa 8mm, woda, mieszadło, wiertarka, szpachelka do nakładania.


#3 Fugowanie

Fugowanie metodą półsuchą
  • Rozrób fugę do konsystencji lekko-suchej.
  • Tak przygotowaną fugę nakładaj na tacę do fugowania, a następnie kielnią 10mm umieść masę między płytkami.
  • Po wyrobieniu tacy wygładź fugę kielnią.
  • Po wyschnięciu fugi, oczyść ścianę za pomocą szczotki ryżowej.

Porada:
Fugę przygotuj tak, aby miała konsystencję półsuchą - tak aby przechodziła przez wyciskacz i jednocześnie nie spływała ze ściany. Jako woreczek do fugowania może posłużyć strunowy worek/torebka do żywności z odciętym rogiem. W przypadku zabrudzenia płytek fugą należy od razu zetrzeć zabrudzenie ściereczką bawełnianą.
Potrzebne narzędzia:
Wiaderko, woda, wiertarka, mieszadło, mały płaski pędzelek, kielnia do fugowania 10mm oraz taca na zaprawę do fugowania, ewentualnie woreczek do fugowania, szczotka ryżowa.


#4 Impregnacja

  • Do impregnacji przystąp po całkowitym wyschnięciu ściany (minimum tydzień, zalecane 2 tygodnie).
  • Oczyść ścianę zmiatką lub odkurz. Impregnat nakładaj pędzlem, pistoletem do malowania lub opryskiwaczem. Impregnat warto nałożyć dwukrotnie – drugą warstwę po wyschnięciu pierwszej.

Opcjonalnie:
Zamiast impregnacji płytki można pomalować specjalną farbą. Pamiętaj, aby przed malowaniem powierzchnię płytek i fug zagruntować (patrz punkt1).
Potrzebne narzędzia:
Pędzel, naczynie, wałek z kuwetą (do malowania).


Obejrzyj cały filmik