Potrzebujesz profesjonalnego montażu naszych okładzin ścienno-elewacyjnych? Szukasz fachowców, którzy dokonają precyzyjnej i terminowej instalacji? Jesteśmy tu, aby pomóc! Wypełnij poniższy formularz, podaj swoje dane i szczegóły związane z projektem, a my skontaktujemy się z Tobą z indywidualną wyceną. Zaufaj nam i pozwól nam stworzyć ścianę lub elewację, która przyciąga wzrok i dodaje niepowtarzalnego charakteru Twojej nieruchomości.

Formularz montażu
Wnętrze
Elewacja
Narożniki
Osoba
Firma
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zgłoszenia i oświadczam, iż zapoznałem się z postanowieniami Polityki Prywatności

Montaż

Chcesz zamontować samodzielnie? Skorzystaj z instrukcji i obejrzyj film instruktarzowy


#1 Gruntowanie ściany

 • Grunt wlej do naczynia (np. wiaderka budowlanego).
 • Grunt rozprowadź pędzlem malarskim po powierzchni ściany, tak by nie dopuścić do powstania zacieków.
 • W przypadku bardzo chłonnych powierzchni czynność tą powtórz do uzyskania lekko błyszczącej powierzchni.
 • Na ścianie, na której położysz płytki, narysuj przy użyciu miarki i poziomicy siatkę.
 • Rozstaw siatki nie może być mniejszy niż wysokość płytki czyli ok. 8cm.

Porada:
Jeżeli masz bardzo dużą powierzchnię gruntowania możesz użyć spryskiwacza/rozpylacza (ogrodowego) – to pozwoli zaoszczędzić Twój czas. Jeżeli płytki mają dochodzić do sufitu, siatkę narysuj od sufitu do podłogi. Dzięki temu jeżeli zajdzie konieczność docinania płytek, znajdą się one przy podłodze.
Potrzebne narzędzia:
Pędzel, wiaderko, paca (w przypadku Retro Grunt MAX), miarka, poziomica, ołówek lub pisak.
Ciekawostka:
Retro Grunt MAX przeznaczony jest do stosowania zarówno na podłoża mineralne (beton, tynk, cementowo-wapienny, tynk cementowy, lastriko) oraz na podłoża pokryte dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych, a także na płyty OSB, płyty kartonowo-gipsowe i powierzchnie szkliste (takie jak glazura). Dzięki Retro Grunt MAX, nasze płytki z cegieł można przykleić nawet na oknie albo lustrze.


#2 Klejenie cegły

 • Klejenie rozpocznij, kiedy ściana jest całkowicie sucha!
 • Rozrób klej według instrukcji zamieszczonej na naszej stronie https://retro-cegly.pl/klej-do-cegly
 • Klejenie rozpocznij od podłogi lub sufitu – według uznania. Płytki układaj warstwa po warstwie. Nanieś klej na płytkę używając grzebienia, a następnie dociśnij płytkę z klejem do ściany.
 • Czynność powtarzaj, aż do przyklejenia wszystkich płytek na całej powierzchni.

Porada:
Wybierz sobie styl murowania cegły i odwzoruj go podczas klejenia. Najbardziej popularny styl wiązania wozówkowego (licowego) przesunięty jest o ½ cegły (płytki).
Do przycinania płytek wystarczy szlifierka kątowa z tarczą diamentową do ceramiki lub betonu. Przed przyklejeniem na ścianę rozkładaj sobie płytki na podłodze tak by wybierać i dopasować do siebie tworząc niepowtarzalną kompozycję.

Potrzebne narzędzia:
Miarka, poziomica, ołówek lub pisak, szlifierka kątowa z tarczą diamentową, wiaderko, paca grzebieniowa 8mm, woda, mieszadło, wiertarka, szpachelka do nakładania.


#3 Fugowanie

Fugowanie metodą półsuchą
 • Rozrób fugę do konsystencji lekko-suchej.
 • Tak przygotowaną fugę nakładaj na tacę do fugowania, a następnie kielnią 10mm umieść masę między płytkami.
 • Po wyrobieniu tacy wygładź fugę kielnią.
 • Po wyschnięciu fugi, oczyść ścianę za pomocą szczotki ryżowej.

Porada:
Fugę przygotuj tak, aby miała konsystencję półsuchą - tak aby przechodziła przez wyciskacz i jednocześnie nie spływała ze ściany. Jako woreczek do fugowania może posłużyć strunowy worek/torebka do żywności z odciętym rogiem. W przypadku zabrudzenia płytek fugą należy od razu zetrzeć zabrudzenie ściereczką bawełnianą.
Potrzebne narzędzia:
Wiaderko, woda, wiertarka, mieszadło, mały płaski pędzelek, kielnia do fugowania 10mm oraz taca na zaprawę do fugowania, ewentualnie woreczek do fugowania, szczotka ryżowa.


#4 Impregnacja

 • Do impregnacji przystąp po całkowitym wyschnięciu ściany (minimum tydzień, zalecane 2 tygodnie).
 • Oczyść ścianę zmiatką lub odkurz. Impregnat nakładaj pędzlem, pistoletem do malowania lub opryskiwaczem. Impregnat warto nałożyć dwukrotnie – drugą warstwę po wyschnięciu pierwszej.

Opcjonalnie:
Zamiast impregnacji płytki można pomalować specjalną farbą. Pamiętaj, aby przed malowaniem powierzchnię płytek i fug zagruntować (patrz punkt1).
Potrzebne narzędzia:
Pędzel, naczynie, wałek z kuwetą (do malowania).


Obejrzyj cały filmik