0 - 300 kg - 129 zł

7 - 17 m2 - 179 zł

18 - 22 m2 - 199 zł

mała paczka do 30 kg: 25 zł

Ceny wysyłek kurierskich podano w PLN brutto. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany cen. Przesyłki i palety są ubezpieczone do rzeczywistej wartości. Klient jest zobowiązany sprawdzić zawartość przesyłki w obecności kuriera i w razie uszkodzeń spisać protokół. Paleta jest dostarczana pod dany adres (nie jest wnoszona do domu / mieszkania).

od 3 do 21 dni

Prawdziwa RetroCegła cieszy się olbrzymią popularnością wśród klientów, dlatego zdarza się, że musimy wyprodukować płytki specjalnie pod Twoje zamówienie. Staranna selekcja cegieł i ich profesjonalna obróbka, zajmuje kilka dni więcej o czym zostaniesz poinformowany.

Retro klej do cegły S 10 kg

59,99 zł Brutto

Zaprawa klejowa o podwyższonej elastyczności i przyczepności do klejenia płytek ze starych cegieł, wewnątrz i na zewnątrz budynków na powierzchniach pionowych i poziomych. Polecana do klejenia płytek na istniejące płytki oraz w warunkach wymagających wysokiej mrozo- i wodoodporności oraz podwyższonej przyczepności (tarasy, schody zewnętrzne, balkony, cokoły, odsłonięte fasady).

PODŁOŻE

Podłoże powinno być równe, mocne, czyste i suche oraz nieodkształcalne (typu: cegła, beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe, posadzki cementowe lub anhydrytowe, płyty kartonowo-gipsowe). Niedopuszczalne są na podłożu pozostałości tłuszczu, pyłu, łuszczących się farb czy tynków, które należy usunąć mechanicznie przed rozpoczęciem klejenia płytek. Podłoża mocno nasiąkliwe należy zagruntować używając preparatu Retro Grunt. Podłoża gładkie (np. licowany beton) przeszpachlować cienkowarstwowo klejem.

SPOSÓB UŻYCIA

Do suchej zaprawy klejowej w ilości 10kg wlać 0,9 l czystej wody. Mieszać przy pomocy wiertarki wolnoobrotowej z końcówką typu koszyczkowego, z przerwą 5-10 min. aż do uzyskania jednolitej masy bez grudek. Tak przygotowana zaprawa klejowa nadaje się do użytku przez 1 godzinę, w zależności od temperatury otoczenia. Podłoże i płytki przeszpachlować klejem przed nałożeniem właściwej warstwy kleju. Następnie z użyciem pacy zębatej nakładać na podłoże. Po przyłożeniu płytki do warstwy kleju, Płytkę równomiernie docisnąć z jednoczesnym jej przesunięciem wzdłuż przekątnej. Warstwa kleju pod płytką powinna mieć grubość ok. 2 – 5 mm. Dopuszczalny czas korekty położonej płytki wynosi 10 minut. Zalecana szerokość spoin między płytkami to 1-2 cm. Temperatura zarówno dla wykonywanych prac, jak i układanych płytek od +5 do +25 ºC. Przez 24 godz. od nałożenia chronić przed deszczem i mrozem.

Szacunkowe zużycie: wiadro 10 kg wystarcza na ok. 4m2.

UWAGA

Zaprawa klejąca Retro Klej S zawiera cement, który reagując z wodą daje odczyn alkaliczny, dlatego też należy chronić oczy i skórę, a także unikać wdychania pyłu suchej mieszanki. W przypadku dostania się zaprawy do oka należy je przemyć obficie wodą i zasięgnąć porady lekarza.

2518 Przedmioty

Chcesz zakończyć zakupy?

Realizuj zamówienie

Produkty powiązane

facebook