• Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły jasno-szara 10 kg

49,99 zł
57,97 zł
Zniżka 7,98 zł

Cena za 10 kg

Retro Fuga jasno szara jest wysokiej klasy produktem dedykowanym do spoinowania płytek produkowanych ze starych cegieł. Nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Produkt po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporny. Wymieszany z wodą tworzy jednorodną gruboziarnistą masę plastyczną. Mieszanka zawiera tras który minimalizuje ryzyko powstawania białych wykwitów i zacieków na spoinach. Ponadto trass podnosi odporność na agresywny wpływ środowiska, powoduje niski skurcz wiążącej zaprawy, silne wiąże „wolne” wapno i uelastycznia fugę.

Sposób użycia

Sypką mieszankę wymieszać z 1,5 litra czystej wody używając mieszadła lub ręcznie. Uwaga! większa ilość wody zarobowej niż zalecana spowoduje spadek wytrzymałości fugi na ściskanie. Produkt należy stosować zgodnie ze sztuką budowlaną. Mieszankę należy dokładnie rozprowadzać w spoinach. Po lekkim przeschnięciu spoiny można ją wygładzić np. wilgotnym pędzelkiem. W przypadku stosowania na zewnątrz świeżą fugę należy chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przez ok. 7 dni.

Szacunkowe zużycie: 10 kg mieszanki pozwala na fugowanie ok 2,5m2 płytek ze starych cegieł (przy szerokości szczeliny ok. 1 cm).

Czas zachowania właściwości roboczych, w przypadku prawidłowego przygotowania: 2,5 godz.

Temperatura stosowania +5 do + 25 stopni Celcjusza.

Zdjęcie koloru podglądowe. Kolor fugi po położeniu może się różnić od koloru na zdjęciu. Postrzeganie koloru zależy od ustawień i parametrów monitora.

Jako lider na polskim rynku, retrocegła.pl posiada ogromne doświadczenie w branży ścian i elewacji ze starej cegły. Jednak aby efekt końcowy wyglądał zdumiewająco, niezbędne jest również odpowiednie fugowanie cegły. Lata doświadczeń nauczyły nas że fugowanie starej cegły jest nie tyle istotnym, co wręcz niezbędnym elementem wykończenia każdej ściany z płytek ceglanych.
Nasze płytki to produkty pochodzące często z XIX i XX wieku. To z tych cegieł budowano niegdyś obiekty których rozbiórkę prowadzimy, starannie selekcjonując każdą cegłę. A jest to niezwykle cenna rzecz. Stare cegły wytwarzano wówczas formując je ręcznie oraz wypalając w specjalnych piecach.
Retrocegła.pl jako firma zajmująca się nie tylko sprzedażą płytek z cegły i chemii montażowej, prowadzi również usługi montażowe takie jak m.in. fugowanie cegły. W ofercie znajdą Państwo wszelkiego rodzaju fugi do fugowania starej cegły, w zależności od koloru oraz gramatury cegły. Jako że nasze płytki znajdują zastosowanie nie tylko wewnątrz mieszkań, ale i jako elewacje zewnętrzne, fugowanie starej cegły nabiera dodatkowego znaczenia. Bardzo ważne aby dokonać odpowiedniego doboru fugi. Fugowanie cegły na zewnątrz to proces niezwykle istotny, gdyż dobrze dobrana fuga zapobiega przenikaniu wilgoci oraz jest mrozoodporna. Dodatkowo posiada walory estetyczne, podkreślając urok płytek ze starej cegły. Fugowanie starej cegły może polegać na zastosowaniu fugi gruboziarnistej. Nie zaleca się stosowanie zapraw, gdyż z biegiem czasu mogą pojawić się negatywne skutki zastosowania takiej fugi.
Samo fugowanie cegły to proces dość złożony. Ceglane płytki wymagają bowiem niezwykłej dbałości. Podstawowa czynnością od której należy zacząć proces fugowania cegły jest dokładne oczyszczenie podłoża. Najlepiej w tym celu pokryć ścianę odpowiednim olejem ułatwiającym późniejsze usunięcie śladów fugi z płytek. O ile samo czyszczenie nie wymaga szczególnej precyzji, o tyle fugowanie starej cegły to już dość odpowiedzialne zajęcie wymagające cierpliwości. Proces fugowania cegły najlepiej rozpocząć od szczelin poziomych, gdyż zapewnia to lepszą przyczepność osadzanych następnie fug pionowych.
Retrocegła.pl od lat służy fachowym doradztwem zarówno w doborze odpowiednich płytek ze starej cegły, jak i stosowanej do ich montażu chemii montażowej. Ogromne doświadczenie oraz setki wykonanych inwestycji pozwalają nam na zaoferowanie Państwu naszych produktów w niezwykle okazałych cenach. Radość i zadowolenie naszych klientów to podstawa naszego funkcjonowania.
Fugowanie starej cegły to jeden z procesów które wykonujemy regularnie podczas naszych inwestycji. Jest to proces zmierzający do stworzenia w pomieszczeniu klimatu elegancji, ekstrawagancji oraz wyjątkowego uroku. Płytki ze starej cegły z odpowiednio dobrana fugą stosować można zarówno podczas aranżacji pomieszczenia na styl nie tylko retro, ale także ultra nowoczesny. Każdy salon, łazienka czy korytarz zyskają wyjątkowego uroku a Państwu pozwolą poczuć wyjątkowy klimat.
Nasze płytki jako jedyni w Polsce otrzymujemy za pomocą specjalnej procedury, w 100% ekologicznej i pozbawionej jakichkolwiek odpadów. Dzięki temu mamy pewność że płytki oferowane przez retrocegła.pl to najwyższa jakość w Polsce. Bycie liderem zobowiązuje.