• Promocja -7,98 zł

Retro grunt do cegły 5 L

39,99 zł
47,97 zł
Zniżka 7,98 zł

Cena za 5 L

Retro Grunt do cegły to bezbarwny, płynny preparat gruntujący, głęboko wchodzący w porowate i chłonne podłoża. Jego celem jest ograniczenie i wyrównanie chłonność oraz wzmocnienie podłoża pod położenie płytek ceglanych.

Zastosowanie

Gotowy preparat gruntujący Retro Grunt do cegły wskazany jest do gruntowania wszystkich porowatych i chłonnych podłoży - gipsowych, anhydrytowych, betonowych, cementowych i cementowo-wapiennych, wapiennych, gazobetonowych oraz płyt kartonowo-gipsowch.

Preparat można stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz., przy temperaturze podłoża od +5 do +25 °C.

Właściwości

Preparat gruntujący Retro Grunt do cegły głęboko penetruje porowate i suche podłoża i jednocześnie wzmacnia je i zabezpiecza przed wilgocią. Wyrównuje chłonność podłoży przez co polepsza przyczepność oraz równomierne wysychanie kolejnych warstw np. Retro Kleju do płytek ceglanych.

Sposób użycia

Podłoże podlegające gruntowaniu powinno być mocne, suche i czyste. Zaleca się, by podłoże było wolne od: pyłów, kurzu, tłuszczów czy olejów. Zanieczyszczone podłoże należy wyczyścić poprzez mycie, suszenie, szczotkowanie ręczne lub mechaniczne. Preparat Retro Grunt do cegły należy nakładać sposobem ręcznym — za pomocą pędzla lub wałka malarskiego — lub mechanicznym korzystając z urządzenia natryskowego.

Środek nakładać jednokrotnie, cienką i równomierną warstwą. Na szczególnie chłonne podłoża można nałożyć drugą warstwę. Po co najmniej 24 godzinach od chwili nałożenia preparatu można rozpocząć ponowne użytkowanie podłoża.

Sposób użycia

Uwaga! Zużycie zmienne ze względu na różny stopień chłonności podłoża - średnio zużywa się od 0,1 kg do 0,2 kg preparatu na 1 m2 malowanego podłoża.

Przechowywanie i transport

Preparat gruntujący Retro Grunt do cegły powinno się transportować i przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Pojemniki chronić przed przegrzaniem oraz ujemnymi temperaturami.

Trwałość preparatu: 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

Dane techniczne

Skład: płynna emulsja na bazie żywicy styreno–akrylowej
Gęstość preparatu: ok. 1,03 kg/litr
Zużycie preparatu (przy gruntowaniu jednokrotnym): 0,1–0,2 kg/m2
Temperatura stosowania: od +5 do +25 C
Opakowanie:5 kg

Retrocegła.pl istnieje na rynku już od wielu lat. Można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić iż jesteśmy liderem na polskim rynku w branży produkcji oraz montażu płytek ze starej cegły. Oferowany materiał to najczęściej XIX - XX wieczne cegły pochodzące z rozbiórki. Dodatkowym atutem naszych cegieł jest ich unikalny, ponadczasowy sposób wytwarzania, poprzez wypalanie ich w specjalnych, oryginalnych piecach. Cegły te najczęściej pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych obiektów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Fakt ten nieodzownie ma wpływ na jakość oferowanych przez nas płytek oraz gwarantuje ich najwyższą jakość.
O uniwersalności oferowanych przez retrocegła.pl płytek ze starej cegły, świadczyć może częste wykorzystywanie ich zarówno w stylach retro, jak i nowoczesnych aranżacjach, tworząc niepowtarzalny klimat w każdym pomieszczeniu. Dzięki wysokiej klasy materiałom, czyli starym cegłom ręcznie formowanym, nie tylko wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. Retro płytki ceglane idealnie nadają się również jako materiał elewacyjny stosowany na zewnątrz budynków.
Wszystkie te cechy świadczą o wyjątkowości naszych płytek ze starej cegły. Warto również dodać iż firma retrocegła.pl jako jedyna w kraju produkuje płytki ze starej cegły rozbiórkowej w 100% ekologiczny sposób oraz bez pozostawiania zbędnych odpadów.
Firma retrocegła.pl oprócz wysokiej klasy materiałów, świadczy także usługi montażowe oraz fachowe doradztwo w zakresie oferowanych produktów. Nasi wykwalifikowani pracownicy szybko i bez kłopotów zamontują ceglane płytki na terenie całego kraju.
To doświadczenie oraz wyjątkowo duża skala działania, pozwala nam oferować swoje produkty w wyjątkowo okazyjnych cenach. W ofercie retrocegła.pl znajda Państwo również wszelkiego rodzaju chemię budowlaną a wśród niej uniwersalny grunt do cegły. Ta bezbarwna oraz bezwonna substancja świetnie gruntuje podłoże, dogłębnie je penetrując. Grunt do cegły to także idealne wzmocnienie podłoża oraz zdecydowane polepszenie jego przyczepności.
Nasz grunt do cegły wyjątkowo dobrze zabezpiecza podłoże przed wilgocią. Jako produkt rozcieńczony - grunt do cegły wyrównuje chłonność oraz równomierne wysychanie klejów czy też fug. Oferowany przez nas grunt do cegły można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Grunt do cegły o pojemności 1 litra w zupełności gwarantuje zabezpieczenie podłoża o powierzchni nawet 4 metrów kwadratowych, w zależności od rodzaju podłoża oraz jego chłonności. Preparat z powodzeniem może być rozprowadzany za pomocą wałka, pędzla oraz metodą natryskową. Doskonale przygotowuje podłoże pod montaż płytek ze starej cegły, zwiększając zdecydowanie jej przyczepność.
Tylko u nas, podczas zakupu płytek ceglanych wraz z dedykowaną chemią montażową, uzyskają Państwo długą, bo aż 5 letnią gwarancję na wszystkie nasze materiały.
Podaruj sobie odrobinę luksusu. Ekskluzywny wygląd łazienki, salonu czy nawet kuchni nigdy nie był tak prosty jak teraz. Wraz z naszymi retro cegłami, każde wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru i ponadczasowego wyglądu.