• Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły biała 10 kg, cegła z fugą

49,99 zł
57,97 zł
Zniżka 7,98 zł

Cena za 10 kg

Retro Fuga biała jest dedykowanym produktem przeznaczonym do spoinowania płytek ze starych cegieł. Przystosowania jest do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Fuga po stwardnieniu jest wodo- i mrozoodporna. Po wymieszaniu z wodą tworzy jednorodną masę fugową gruboziarnistą o konsystencji gęstoplastycznej. Dzięki obecność trassu fuga posiada wysoką odporność na negatywny wpływ środowiska, niski skurcz wiążącej zaprawy, silne związanie „wolnego” wapna i uzyskanie dużej elastyczności. Dodatek trassu istotnie zmniejsza ryzyko powstania wykwitów wapiennych na spoinach.

Sposób użycia

Zawartość wiadra wymieszać z 1,5 litra czystej wody używając wiertarki z mieszadłem koszyczkowym lub wymieszać ręcznie. Uwaga! Przy użyciu wody zarobowej w większej ilości niż zalecana spadnie wytrzymałość fugi na ściskanie poniżej wartości deklarowanej. Przygotowaną fugę stosować zgodnie ze sztuką budowlaną. fugę należy dokładnie rozprowadzać w spoinach. Po lekkim przeschnięciu spoiny można wygładzić np. wilgotnym pędzelkiem. W przypadku zastosowania zewnętrznego świeżą siatkę spoin chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przez ok. 7 dni. Orientacyjne zużycie: 10 kg fugi pozwala na zafugowanie ok 2,5m2 płytek (przy zachowaniu fugi ok 1 cm). Czas zachowania właściwości roboczych 2,5 godz. Temperatura stosowania +5 do + 25 stopni Celsjusza.

Zdjęcie koloru podglądowe. Kolor fugi po położeniu może się różnić od koloru na zdjęciu. Postrzeganie koloru zależy od ustawień i parametrów monitora.

Cegła z fugą zamiast tradycyjnego tynku

Przez długi czas z wykończeniem ścian nie było żadnego problemu, wszystkie były tynkowane, malowane lub tapetowane. Podobnie było ze ścianami zewnętrznymi, zwykły lub bardziej wymyślny tak zwany „baranek” to była typówka. W czasach nie tak odległych, jak na osiedlu spotykało się dom nieotynkowany z pozostawionymi ceglanymi ścianami, jego właściciele postrzegani byli jako osoby, którym najpewniej zabrakło funduszy na wykonanie elewacji. Tak było kiedyś, dziś jest zgoła odwrotnie, widząc na osiedlu dom gdzie cegła z fugą stanowi jego elewację, wiele osób zatrzymuje się i podziwia tak wykończone ściany zewnętrzne budynku. Bardzo często wiele osób stara się dowiedzieć od właścicieli, gdzie zdobyli zastosowany materiał. Jest to bardzo częste zjawisko, zwłaszcza kiedy na elewacji jest cegła z fugą, tworząc kompozycję do złudzenia przypominającą stare wiekowe, zabytkowe budowle. Nie ma się co dziwić ponieważ starannie dobrana cegła z fugą może każdemu budynkowi nadać bardzo specyficzny klimat.

Od pomysłu do rozwoju firmy retrocegla.pl

Od 2014 roku na polskim rynku producentów materiałów wykończeniowych działa firma o dużo mówiącej nazwie RETRO S.A. znana również jako retrocegla.pl. Oferta firmy składa się z produktów ceglanych stanowiących materiał wykończeniowy ścian elewacyjnych zewnętrznych oraz ścian wewnętrznych. Ktoś by mógł powiedzieć, że nic w tym nadzwyczajnego. Kiedy jednak zagłębić się w produkty tej firmy, dostrzeże się ich niezwykłe walory. Niezwykłość firma RETRO S.A. uzyskała dzięki bardzo nietypowemu pozyskiwaniu surowca do produkcji okładzin ściennych. Produkowane przez nich ceglane okładziny, pozyskiwane są ze starej cegły, pochodzącej z rozbiórek. Tutaj bardzo ważne jest do podkreślenia, że cegła rozbiórkowa wybierana jest tylko z budowli, które zostały wzniesione przed rokiem 1930. Jest to bardzo ważne ponieważ cegły produkowane ponad 100 lat temu zdecydowanie różnią się od współczesnych, dzięki czemu można uzyskać niepowtarzalny materiał do dalszej obróbki. Weźmy np. cegłę gotycką, różni się ona od tradycyjnej nie tylko wyglądem, ale także wymiarami.

Podczas prac rozbiórkowych cegła jest segregowana i czyszczona. Następnie trafia na bardzo nowoczesne urządzenia do ciecia. Każda cegła cięta jest na pojedyncze elementy w tym także na kształtki kątowe. Proces cięcia odbywa się na bardzo nowoczesnych maszynach. Cała linia produkcyjna pozwala na bardzo precyzyjne cięcie każdej cegły. Cegły ze względu na rożne rozmiary jak i wygląd sprawiają, że możliwe jest zestawienie przez producenta uzyskanych płytek w kilka wzorów i nadanie im różnej nazwy. Każdy klient ma możliwość wybrać pasujący mu wzór i złożyć zamówienie.

Firma RETRO S.A. prowadzi sprzedaż swoich produktów na rynku krajowym jak również na bardzo wymagających rynkach zagranicznych. Gotowe produkty trafiają między innymi do Niemiec, Czech, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii na Wyspy Brytyjskie, a ostatnio nawet do dalekiej Japonii.
Na rynku krajowym zakupu można dokonać za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego retrocegla.pl oraz poprzez sieć autoryzowanych punktów sprzedaży.

Cegła z fugą to nie jedyna propozycja firmy RETRO S.A.

Producent przygotował do swoich produktów specjalnie do nich dedykowaną chemię montażową
- Retro klej – specjalnie opracowana zaprawa umożliwiająca zastosowanie na zewnątrz jak i wewnątrz budynków
- Retro fuga – specjalnie opracowana w kilku kolorach fuga, umożliwiająca bezpieczne uzyskanie efektu – cegła z fugą. Podobnie jak w przypadku kleju, fugę można stosować na zewnątrz jak i wewnątrz budynków
- Retro grunt – specjalny sylikonowy impregnat zabezpieczający i konserwujący płytki ceglane
- Retro farba – specjalna farba umożliwiająca pokrycie płytek w proponowanym kolorze

Stosując dedykowane materiały montażowe producent gwarantuje uzyskanie trwałej okładziny ściennej typu cegła z fugą. Montaż płytek z cegły można wykonać na budowie we własnym zakresie lub powierzyć to zadanie firmowej ekipie montażowej. Producent udziela 5 letniej gwarancji na wszystkie materiały oraz na uzyskany dzięki nim efekt.

Cegła z fugą ekologiczną alternatywą dla okładzin ściennych

Ważne do odnotowania jest również to, że chcąc uzyskać efekt pokrycia ściany typu cegła z fugą w oparciu o ofertę firmy RetroCegła S.A., wspiera się działania ekologiczne będące priorytetem tego producenta. Wszystkie płytki z cegły są produktami w 100 % ekologicznymi, gdyż cegła wykonana jest z naturalnych produktów jakimi są piasek, glina i woda.
Dzięki swoim walorom ekologicznym płytki z cegieł z powodzeniem można zastosować do okładzin ściennych wewnątrz budynków mieszkalnych, biurowych, pubach, restauracjach, biurach i innych budynkach użyteczności publicznej.
Wielu architektów sięga w swoich projektach po produkty pochodzące ze sklepu retrocegla.pl. Coraz modniejsze są pomieszczenia mieszkalne określane jako lofty, do których idealnie pasuje cegła z fugą, nadając im niepowtarzalny klimat.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, sklep retrocegla.pl oferuje produkty w bardzo konkurencyjnych cenach. Częste akcje promocyjne oraz indywidualne podejście do każdego klienta sprawia, że dla wszystkich oferta może być bardzo ciekawą propozycją w poszukiwaniu rozwiązań związanych z wykończeniem ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych elewacyjnych.