• Promocja -43,00 zł

Lico Klasyczne Retro Cegła Rozbiórkowa

56,99 zł
99,99 zł
Zniżka 43,00 zł

Cena za 0,5 m2 (1 szt. = 0,5m2 liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)

Lico Klasyczne Retro - to płytki powstałe z historycznych cegieł rozbiórkowych z terenów Dolnego Śląska. Charakteryzują się zróżnicowanym kolorem, głównie odcienie czerwieni od mocno czerwonych, po jasno czerwone, z pozostałościami zapraw wapiennych. Krawędzie oraz ich powierzchnia jest umiarkowanie nieregularna, z wyszczerbieniami.  To co czyni, że każda realizacja jest wyjątkowa to pozostałości zapraw, różnice kolorystyczne, odciski po formach, lub nawet palcach osób, które niegdyś ręcznie wytwarzali każdą cegłę. Płytki z cegły rozbiórkowej są bardzo uniwersalne w zastosowaniu. Sprawdzają się u wielu zadowolonych klientów, zarówno na elewacjach jak i w pomieszczeniach. Po dodatkowym zabezpieczeniu Retro Impregnatem do cegły, są całkowicie wodoodporne i nie wymagają szczególnej konserwacji.

Jeśli chcesz, żeby twoje płytki były jaśniejsze lub ciemniejsze z większą lub mniejszą ilością zapraw, napisz nam to w wiadomości do zamówienia.

Dane techniczne prezentowanych płytek: Lico Klasyczne Retro

 • kolor: dominujący czerwony z pozostałościami zapraw
 • materiał: cegła rozbiórkowa
 • przeznaczenie: wnętrza / elewacje
 • grubość: 2 cm +/- 1cm
 • wysokość: 6-7 cm
 • długość: 24 - 27 cm
 • waga: 30kg / m2
 • Na 1 m2 składa się 50szt płytek. (liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)
 • Produkt mrozoodporny i wodoodporny
 • dedykowane narożniki do cegły rozbiórkowej lico klasyczne retro

Płytki pakowane są po 10 szt. i układane na dobrze zabezpieczonych paletach.

Na 1 palecie, wysyłanych jest do 25m2

Do tego produktu dostępne są akcesoria montażowe

Przeznaczenie: wnętrza / elewacje

Cegła rozbiórkowa, to synonim trwałości i elegancji. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne, oraz czynniki mechaniczne. Wszystko to, w połączeniu z jej unikalnym wyglądem sprawia, że cegła rozbiórkowa doskonale nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na elewacje.

Faktura: strukturalna / wyszczerbiona (lico cegły rozbiórkowej) 

Do produkcji prezentowanych płytek wykorzystywana jest cegła pozyskana z historycznych budynków mieszkalnych. Z upływem czasu, a następnie w trakcie odzyskiwania cegieł z rozbieranych zabudowań mieszkalnych, powstały na nich liczne ślady, otłuczenia i wyszczerbienia. Wcześniej, ów cegła została ręcznie uformowana i wypalona w tradycyjnych cegielniach, ok 100 lat temu, co również miało wpływ na indywidualność każdej jednej cegły. Wszystko to sprawiło, że lico cegły rozbiórkowej nabrało charakterystycznych śladów oraz chropowatości powierzchni, której nie da się odtworzyć na współcześnie produkowanych cegłach. 

Kolor: dominujący pomarańczowy z pozostałościami zapraw

Lico klasyczne pomorskie powstaje z cegieł pozyskiwanych z terenów zachodniego pomorza. Cegły rozbiórkowe pomorskie, swój pomarańczowy kolor zawdzięczają tamtejszym złożom glin. To dzięki temu, cegły pomorskie cechują się głównie kolorystyką w różnych tonach pomarańczowego, z pozostałościami zapraw. Dziś przekłada się to na piękną cegłę rozbiórkową, tworzącą niezwykłe realizacje. 

Dodatkowe zabezpieczenie powierzchni: zalecane

Niezależnie czy cegła rozbiórkowa ma zostać ułożona na elewacji czy we wnętrzach, impregnacja sprawi, że cegła będzie w pełni zabezpieczona. To z kolei przełoży się na komfort użytkowania, jej estetykę i przede wszystkim trwałość. Odpowiedź na pytanie, impregnować czy nie, znajdziesz poniżej lub na stronie naszego retro impregnatu do cegły 

Cegła rozbiórkowa - jaki wybrać kolor fugi do cegły? - W ofercie posiadamy 4 kolory Retro fugi do cegły rozbiórkowej; biały, piaskowy, jasno-szary, szary. Pamiętajmy, że kolor fugi do cegły bardzo wpływa na końcowy efekt ściany. Jeśli chcemy rozjaśnić cegłę rozbiórkową, co za tym idzie całe pomieszczenie, idealnie sprawdzi się Retro fuga do cegły - biała, z kolei po zastosowaniu Retro fugi do cegły - szarej, uzyskamy ścianę ciemną, mocno rustykalną. Analogicznie, Retro fuga do cegły - piaskowa oraz Retro fuga do cegły - jasno-szara, spowoduje, że jasność, oraz odczucie koloru będzie gdzieś pośrodku. Jeśli masz pytania, zadaj je nam - kontakt;)

Impregnować cegłę rozbiórkową czy nie? - To zależy gdzie nasza realizacja powstanie. Jeśli będzie to elewacja lub inne miejsce narażone na wodę lub wilgoć, impregnacja jest konieczna, aby ściana była całkowicie odporna na wnikanie wody. W przypadku płytek jest to bardzo ważne, ponieważ woda podczas zamarzania może powodować wykruszanie fugi i odpadanie płytek od powierzchni ściany. Impregnat do cegły powinien być obficie nałożony na płytki i fugę do cegły, tworząc trwałą powłokę przed wnikaniem wody. Przejdźmy do wnętrz. Cegłę rozbiórkową można pozostawić surową, choć tego nie zalecamy. W przypadku niezaimpregnowanej ściany musimy się liczyć z tym, że niezabezpieczona powierzchnia będzie brudzić ubrania - jeśli się o nią otrzemy, a po ochlapaniu, czy pobrudzeniu czymś ściany, będziemy mieć problem z jej doczyszczeniem. Dodatkowo, niezaimpregnowana cegła rozbiórkowa będzie się kruszyć. Mając to wszystko na uwadze, zalecamy impregnacje, niezależnie od tego czy zamierzamy zamontować cegłę rozbiórkową na elewacji, czy wewnątrz np. w salonie. Impregnat do cegły rozbiórkowej nie tylko tworzy szczelną powłokę przed wnikaniem wody i brudu, ale także wiąże wszelkie cząstki zapraw, które mogłyby się wykruszyć. Zaimpregnowaną ścianę, można odkurzać odkurzaczem i przecierać wilgotną ściereczką, aby zachować jej czystość. Jaki impregnat do cegły rozbiórkowej wybrać? - W naszej ofercie znajdziesz tylko 1 rodzaj impregnatu. Retro impregnat do cegły - jest produktem na bazie silikonów. Po zaimpregnowaniu, tworzy, szczelną, suchą, satynową powłokę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Retro impregnat do cegły, powoduje lekkie wyostrzenie kolorów ściany, lecz nie tworzy efektu "mokrej ściany".  

Do swojego zamówienia potrzebujesz jeszcze

Retro fuga do cegły szara 10 kg, fugowanie cegły

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły piaskowa 10 kg

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły biała 10 kg, cegła z fugą

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Impregnat do cegły 1l

79,99 zł -10,00 zł 69,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Retro grunt do cegły 5 L

47,97 zł -7,98 zł 39,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro klej do cegły S 10 kg

69,99 zł -10,00 zł 59,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Narożnik L. Klasyczne Retro Cegła Rozbiórkowa

11,07 zł -2,08 zł 8,99 zł
 • Promocja -2,08 zł