• Promocja -2,08 zł

Narożnik Lico Klasyczne Stary Mur

8,99 zł
11,07 zł
Zniżka 2,08 zł

Prezentowane narożniki są produktem dedykowanym do serii płytek: cegły rozbiórkowe Lico Klasyczne Stary Mur

Narożniki są produkowane z cegły rozbiórkowej, spersonalizowane (dostosowane do partii płytek z cegły zamawianej przez klienta). Każde zamówienie jest wykonywane na indywidualne zamówienie klienta. Długości narożników, jak i każda płytka z cegły rozbiórkowej może się różnić długością boków.

Jeśli chcesz, żeby twoje płytki były jaśniejsze lub ciemniejsze z większą lub mniejszą ilością zapraw, napisz nam to w wiadomości do zamówienia.

Dane techniczne prezentowanych narożników: Lico Klasyczne Stary Mur

 • grubość: 2 cm +/- 1cm
 • wysokość: 6-7 cm
 • długość: 
 • dłuższy bok: 24 - 27 cm
 • krótszy bok: 8-12 cm
 • waga: 1kg
 • materiał - cegła rozbiórkowa
 • Na 1 metr bieżący składa się 13 szt narożników. (liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)

Narożniki docinane są na indywidualne zamówienie klienta

Narożniki są starannie pakowane po 13 szt. i układane na dobrze zabezpieczonych paletach.

Do tego produktu dostępne są akcesoria montażowe

Ściana z cegły - jaki wybrać kolor fugi do cegły? - W ofercie posiadamy 4 kolory Retro fugi do cegły; biały, piaskowy, jasno-szary, szary. Pamiętajmy, że kolor fugi do cegły bardzo wpływa na końcowy efekt ściany z cegły. Jeśli chcemy rozjaśnić ścianę, co za tym idzie całe pomieszczenie, idealnie sprawdzi się Retro fuga do cegły - biała, z kolei po zastosowaniu Retro fugi do cegły - szarej, uzyskamy ścianę ciemną, mocno rustykalną. Analogicznie, Retro fuga do cegły - piaskowa oraz Retro fuga do cegły - jasno-szara, spowoduje, że jasność ściany z cegły, oraz odczucie koloru będzie gdzieś pośrodku. Jeśli masz pytania, zadaj je nam - kontakt;)

Impregnować Ścianę z cegły czy nie? - To zależy gdzie nasza realizacja powstanie. Jeśli będzie to elewacja lub inne miejsce narażone na wodę lub wilgoć, impregnacja jest konieczna, aby ściana z cegły była całkowicie odporna na wnikanie wody. W przypadku płytek jest to bardzo ważne, ponieważ woda podczas zamarzania może powodować wykruszanie fugi i odpadanie płytek od powierzchni ściany. Impregnat do cegły powinien być obficie nałożony na płytki i fugę do cegły, tworząc trwałą powłokę przed wnikaniem wody. Przejdźmy do wnętrz. Ścianę z cegły  można pozostawić surową, choć tego nie zalecamy. W przypadku niezaimpregnowanej ściany musimy się liczyć z tym, że niezabezpieczona powierzchnia będzie brudzić ubrania - jeśli się o nią otrzemy, a po ochlapaniu, czy pobrudzeniu czymś niezabezpieczonej ściany z cegły, będziemy mieć problem z jej doczyszczeniem. Dodatkowo, niezaimpregnowana ściana z cegły będzie się kruszyć. Mając to wszystko na uwadze, zalecamy impregnacje, niezależnie od tego czy zamierzamy zamontować cegłę na elewacji, czy wewnątrz np. w salonie. Impregnat do cegły nie tylko tworzy szczelną powłokę przed wnikaniem wody i brudu, ale także wiąże wszelkie cząstki zapraw, które mogłyby się wykruszyć. Zaimpregnowaną ścianę z cegły, można odkurzać odkurzaczem i przecierać wilgotną ściereczką, aby zachować jej czystość. Jaki impregnat do ściany z cegły wybrać? - W naszej ofercie znajdziesz tylko 1 rodzaj impregnatu. Retro impregnat do cegły - jest produktem na bazie silikonów. Po zaimpregnowaniu, tworzy, szczelną, suchą, satynową powłokę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Retro impregnat do cegły, powoduje lekkie wyostrzenie kolorów ściany, lecz nie tworzy efektu "mokrej ściany z cegły". 

Do swojego zamówienia potrzebujesz jeszcze

Retro fuga do cegły szara 10 kg, fugowanie cegły

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły piaskowa 10 kg

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły biała 10 kg, cegła z fugą

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Impregnat do cegły 1l

79,99 zł -10,00 zł 69,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Retro grunt do cegły 5 L

47,97 zł -7,98 zł 39,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro klej do cegły S 10 kg

69,99 zł -10,00 zł 59,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Lico Klasyczne Stary Mur

54,99 zł -25,00 zł 29,99 zł
 • Promocja -25,00 zł