• Promocja -45,00 zł

Lico Gotyckie Retro cegła dekoracyjna

34,99 zł
79,99 zł
Zniżka 45,00 zł

Cena za 0,5 m2 (1 szt. = 0,5m2 liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)

Lico Gotyckie Retro - to płytki wycięte z cegieł pozyskanych z historycznych zabudowań z terenów Dolnego Śląska. Kolorem dominującym jest czerwony z pozostałościami zapraw. Cegła dekoracyjna świetnie sprawdzi się we wnętrzach oraz na elewacjach, dzięki swoim właściwościom takim jak trwałość i estetyka. Po dodatkowym zabezpieczeniu Retro Impregnatem do cegły, płytki są całkowicie wodoodporne i nie wymagają szczególnej obsługi.

Jeśli chcesz, żeby twoje płytki były jaśniejsze lub ciemniejsze z większą lub mniejszą ilością zapraw, napisz nam to w wiadomości do zamówienia.

Dane techniczne prezentowanych płytek: Lico Gotyckie Retro

 • Kolor: dominujący czerwony z pozostałościami zapraw
 • materiał: cegła z rozbiórki
 • przeznaczenie: wnętrza / elewacje
 • grubość: 2 cm +/- 1cm
 • wysokość:  8 cm +/- 0,5 cm
 • długość: 24 - 27 cm
 • waga: 30kg / m2
 • Na 1 m2 składa się 40 szt. płytek (liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)
 • Produkt mrozoodporny i wodoodporny; można go stosować na ściany wewnętrzne (w tym do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności-> łazienki, sauny, łaźnie) i zewnętrzne (np. elewacje, cokoły, ogrodzenia). W każdym przypadku zalecamy impregnację Retro impregnatem do cegły.
 • dedykowane narożniki do cegły dekoracyjnej lico gotyckie retro

Płytki pakowane są po 10 szt. i układane na dobrze zabezpieczonych paletach.

Na 1 palecie, wysyłanych jest do 25m2

Do tego produktu dostępne są akcesoria montażowe

Cegła dekoracyjna - jaki wybrać kolor fugi do cegły? - W ofercie posiadamy 4 kolory Retro fugi do cegły dekoracyjnej; biały, piaskowy, jasno-szary, szary. Pamiętajmy, że kolor fugi do cegły bardzo wpływa na końcowy efekt ściany. Jeśli chcemy rozjaśnić cegłę dekoracyjną, co za tym idzie całe pomieszczenie, idealnie sprawdzi się Retro fuga do cegły - biała, z kolei po zastosowaniu Retro fugi do cegły - szarej, uzyskamy ścianę ciemną, mocno rustykalną. Analogicznie, Retro fuga do cegły - piaskowa oraz Retro fuga do cegły - jasno-szara, spowoduje, że jasność, oraz odczucie koloru będzie gdzieś pośrodku. Jeśli masz pytania, zadaj je nam - kontakt;)

Impregnować cegłę dekoracyjną czy nie? - To zależy gdzie nasza realizacja powstanie. Jeśli będzie to elewacja lub inne miejsce narażone na wodę lub wilgoć, impregnacja jest konieczna, aby ściana była całkowicie odporna na wnikanie wody. W przypadku płytek jest to bardzo ważne, ponieważ woda podczas zamarzania może powodować wykruszanie fugi i odpadanie płytek od powierzchni ściany. Impregnat do cegły powinien być obficie nałożony na płytki i fugę do cegły, tworząc trwałą powłokę przed wnikaniem wody. Przejdźmy do wnętrz. Cegłę dekoracyjną można pozostawić surową, choć tego nie zalecamy. W przypadku niezaimpregnowanej ściany musimy się liczyć z tym, że niezabezpieczona powierzchnia będzie brudzić ubrania - jeśli się o nią otrzemy, a po ochlapaniu, czy pobrudzeniu czymś ściany, będziemy mieć problem z jej doczyszczeniem. Dodatkowo, niezaimpregnowana cegła dekoracyjna będzie się kruszyć. Mając to wszystko na uwadze, zalecamy impregnacje, niezależnie od tego czy zamierzamy zamontować cegłę dekoracyjną na elewacji, czy wewnątrz np. w salonie. Impregnat do cegły dekoracyjnej nie tylko tworzy szczelną powłokę przed wnikaniem wody i brudu, ale także wiąże wszelkie cząstki zapraw, które mogłyby się wykruszyć. Zaimpregnowaną ścianę, można odkurzać odkurzaczem i przecierać wilgotną ściereczką, aby zachować jej czystość. Jaki impregnat do cegły dekoracyjnej wybrać? - W naszej ofercie znajdziesz tylko 1 rodzaj impregnatu. Retro impregnat do cegły - jest produktem na bazie silikonów. Po zaimpregnowaniu, tworzy, szczelną, suchą, satynową powłokę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Retro impregnat do cegły, powoduje lekkie wyostrzenie kolorów ściany, lecz nie tworzy efektu "mokrej ściany".  

Piękno napisane historią - cegła dekoracyjna na ścianie

Doskonałym wyborem jest cegła dekoracyjna. Tym bardziej, że wyróżnia się ona zarówno swoją estetyką, jak i pięknem, za którym stoi historia. Otóż wynika to z faktu, że cegły pochodzą z rozbiórek wiekowych budynków. Mają więc często ponad 100 lat. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka zachwycają pięknem, które trudno opisać słowami. Każdy wie, że budownictwo powstałe na przełomie XIX i XX wieku jest szczególne, wszak cechuje je trwałość, ale i ciekawy styl, zatem każda cegła dekoracyjna na ścianę stworzy aranżację, która rzeczywiście jest zachwycająca, ale także odporna na uszkodzenia mechaniczne. Warto wiedzieć, że wszystkie cegły dekoracyjne, które znajdziecie w ofercie marki retrocegla.pl są najwyższej jakości. Ponadto produkowane są w sposób ekologiczny, niegenerujący odpadów produkcyjnych. Widać tutaj także zamiłowanie do filozofii zero waste, a więc myśli, że nie należy dodatkowo obciążać natury, a warto wykorzystywać stare materiały, dając im nowe życie i nie inaczej jest w przypadku cegły dekoracyjnej.

Styl i ergonomia w jednym

Wszystkie cegły dekoracyjne są doskonałym wyborem dla każdego, tym bardziej, że uczynią wnętrze pięknym, a przy tym w pełni ergonomicznym. Każda cegła dekoracyjna z fugą ma swój charakter, który jest unikalny niczym słoje i sęki widoczne na powierzchni drewna. Cegła dekoracyjna wewnętrzna nada każdemu pomieszczeniu wyjątkowego designu. Do wyboru są modele wpisujące się w industrialny charakter wnętrza, które uczynią nawet małe mieszkanie luksusowym loftem. Z kolei dla miłośników klasyki lepiej sprawdzi się cegła dekoracyjna z fugą w jasnym bądź nawet piaskowym kolorze, która optycznie powiększy wnętrze, a przy tym go nie przytłoczy. Wpisuje się ona w skandynawską filozofię Hygge, co oznacza, że zachwyca zarówno funkcjonalnością, jak i pięknem. Oczywiście cegła dekoracyjna jest doskonałym wyborem nawet do salonu czy przedpokoju glamour, gdyż wspaniale będzie podkreślać charakter pomieszczeń, a przy tym idealnie pasuje do dekoracyjnych luster.

Nie tylko tynk, lecz także cegła dekoracyjna

Szukając materiału wykończeniowego na elewacje zazwyczaj wybiera się tynk, lecz bądźmy szczerzy, ciężko za jego pomocą wyróżnić się, bo wszystkie elewacje są do siebie bardzo podobne. Ale można z tym skończyć, bo najlepszym wyborem będzie tutaj cegła dekoracyjna zewnętrzna, która stoi w opozycji do słowa nuda. Dzięki temu, że jest wypalana, zapewni trwałą, ale i niebanalną stylistykę elewacji domu. Nie bez znaczenia jest fakt, że wyróżnia się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, a to dzięki wyselekcjonowaniu i wybieraniu tylko materiałów, które są najlepsze. Do tego cena jest bardzo korzystna, biorąc pod uwagę fakt, że cegły są zabytkowe, niepowtarzalne i ultra stylowe.

Płytka cegła dekoracyjna lico gotyckie jest mrozoodporna i wodoodporna. Można montować cegłę dekoracyjną z fugą lub bez, według własnych preferencji.

Do swojego zamówienia potrzebujesz jeszcze

Retro fuga do cegły szara 10 kg, fugowanie cegły

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły piaskowa 10 kg

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły biała 10 kg, cegła z fugą

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Impregnat do cegły 1l

79,99 zł -10,00 zł 69,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Retro grunt do cegły 5 L

47,97 zł -7,98 zł 39,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro klej do cegły S 10 kg

69,99 zł -10,00 zł 59,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Retro fuga do cegły jasno-szara 10 kg

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Narożnik L. Gotyckie Retro cegła dekoracyjna

11,07 zł -2,08 zł 8,99 zł
 • Promocja -2,08 zł