• Promocja -2,08 zł

Narożnik L. Gotyckie Retro cegła dekoracyjna

8,99 zł
11,07 zł
Zniżka 2,08 zł

Prezentowane narożniki są produktem dedykowanym do serii płytek: Lico Gotyckie Retro

Narożniki są produkowane z cegły pozyskanej z rozbiórek historycznych zabudowań, spersonalizowane (dostosowane do partii płytek z cegły zamawianej przez klienta). Każde zamówienie jest wykonywane na indywidualne zamówienie klienta. Długości narożników, jak i każda płytka z cegły rozbiórkowej może się różnić długością boków.

Dane techniczne prezentowanych narożników: Lico Gotyckie Retro

  • grubość: 2 cm +/- 1cm
  • wysokość: 8 cm +/- 0,5 cm
  • długość: 
  • dłuższy bok: 24 - 27 cm
  • krótszy bok: 4-6 cm
  • waga: 1kg
  • materiał - cegła rozbiórkowa
  • Na 1 metr bieżący składa się 13 szt. narożników. (liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)

Narożniki docinane są na indywidualne zamówienie klienta

Produkt mrozoodporny i wodoodporny; można go stosować na ściany wewnętrzne (w tym do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności-> łazienki, sauny, łaźnie) i zewnętrzne (np. elewacje, cokoły, ogrodzenia). W każdym przypadku zalecamy impregnację naszym impregnatem do cegły.

Narożniki są starannie pakowane po 10 szt. i układane na dobrze zabezpieczonych paletach.

Do tego produktu dostępne są akcesoria montażowe

Cegła dekoracyjna - jaki wybrać kolor fugi do cegły? - W ofercie posiadamy 4 kolory Retro fugi do cegły dekoracyjnej; biały, piaskowy, jasno-szary, szary. Pamiętajmy, że kolor fugi do cegły bardzo wpływa na końcowy efekt ściany. Jeśli chcemy rozjaśnić cegłę dekoracyjną, co za tym idzie całe pomieszczenie, idealnie sprawdzi się Retro fuga do cegły - biała, z kolei po zastosowaniu Retro fugi do cegły - szarej, uzyskamy ścianę ciemną, mocno rustykalną. Analogicznie, Retro fuga do cegły - piaskowa oraz Retro fuga do cegły - jasno-szara, spowoduje, że jasność, oraz odczucie koloru będzie gdzieś pośrodku. Jeśli masz pytania, zadaj je nam - kontakt;)

Impregnować cegłę dekoracyjną czy nie? - To zależy gdzie nasza realizacja powstanie. Jeśli będzie to elewacja lub inne miejsce narażone na wodę lub wilgoć, impregnacja jest konieczna, aby ściana była całkowicie odporna na wnikanie wody. W przypadku płytek jest to bardzo ważne, ponieważ woda podczas zamarzania może powodować wykruszanie fugi i odpadanie płytek od powierzchni ściany. Impregnat do cegły powinien być obficie nałożony na płytki i fugę do cegły, tworząc trwałą powłokę przed wnikaniem wody. Przejdźmy do wnętrz. Cegłę dekoracyjną można pozostawić surową, choć tego nie zalecamy. W przypadku niezaimpregnowanej ściany musimy się liczyć z tym, że niezabezpieczona powierzchnia będzie brudzić ubrania - jeśli się o nią otrzemy, a po ochlapaniu, czy pobrudzeniu czymś ściany, będziemy mieć problem z jej doczyszczeniem. Dodatkowo, niezaimpregnowana cegła dekoracyjna będzie się kruszyć. Mając to wszystko na uwadze, zalecamy impregnacje, niezależnie od tego czy zamierzamy zamontować cegłę dekoracyjną na elewacji, czy wewnątrz np. w salonie. Impregnat do cegły dekoracyjnej nie tylko tworzy szczelną powłokę przed wnikaniem wody i brudu, ale także wiąże wszelkie cząstki zapraw, które mogłyby się wykruszyć. Zaimpregnowaną ścianę, można odkurzać odkurzaczem i przecierać wilgotną ściereczką, aby zachować jej czystość. Jaki impregnat do cegły dekoracyjnej wybrać? - W naszej ofercie znajdziesz tylko 1 rodzaj impregnatu. Retro impregnat do cegły - jest produktem na bazie silikonów. Po zaimpregnowaniu, tworzy, szczelną, suchą, satynową powłokę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Retro impregnat do cegły, powoduje lekkie wyostrzenie kolorów ściany, lecz nie tworzy efektu "mokrej ściany".  

Do swojego zamówienia potrzebujesz jeszcze