Lico Klasyczne Pomorskie cegła rozbiórkowa

56,99 zł
89,99 zł
Zniżka 33,00 zł

Cena za 0,5 m2 (1 szt. = 0,5m2 liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)

Lico Klasyczne Pomorskie - to płytki wycięte z historycznych cegieł rozbiórkowych z terenów zachodniego pomorza. Cechują się kolorami od ciemno pomarańczowych do jasno pomarańczowych z pozostałościami zapraw wapiennych. Zależnie od partii mogą być bardziej stonowane lub wyraziste, z elementami ciemniejszych płytek lub bez nich. W porównaniu do Lica Klasycznego Śląskiego, ich powierzchnia nie jest aż tak nieregularna i wyszczerbiona, jednakże dalej płytki charakteryzują się nieregularnymi bokami i nierówną poszczerbioną powierzchnią. Każda płytka jest inna, a to sprawia, że każda realizacja stworzona z ich użyciem jest niepowtarzalna. Płytki z cegły rozbiórkowej są polecane do wnętrz oraz na elewacje, ocieplając ich oblicze. Zabezpieczając je Retro Impregnatem do cegły, możemy być pewni, że będą całkowicie wodoodporne i nie będą od nas wymagać szczególnej konserwacji.

Jeśli chcesz, żeby twoje płytki były jaśniejsze lub ciemniejsze z większą lub mniejszą ilością zapraw, napisz nam to w wiadomości do zamówienia.

Dane techniczne prezentowanych płytek: Lico Klasyczne Pomorskie

 • kolor: dominujący pomarańczowy z pozostałościami zapraw
 • materiał: cegła rozbiórkowa
 • przeznaczenie: wnętrza / elewacje
 • grubość: 2 cm +/- 1cm
 • wysokość: 6-7 cm
 • długość: 24 - 27 cm
 • waga: 30kg / m2
 • Na 1 m2 składa się 50szt płytek. (liczone z przestrzenią na fugę 1,5 cm)
 • Produkt mrozoodporny i wodoodporny
 • dedykowane narożniki do cegły rozbiórkowej lico klasyczne pomorskie

Płytki pakowane są po 10 szt. i układane na dobrze zabezpieczonych paletach.

Na 1 palecie, wysyłanych jest do 25m2

Do tego produktu dostępne są akcesoria montażowe

Przeznaczenie: wnętrza / elewacje

Cegła rozbiórkowa, to synonim trwałości i elegancji. Charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na warunki atmosferyczne, oraz czynniki mechaniczne. Wszystko to, w połączeniu z jej unikalnym wyglądem sprawia, że cegła rozbiórkowa doskonale nadaje się zarówno do wnętrz, jak i na elewacje.

Faktura: strukturalna / wyszczerbiona (lico cegły rozbiórkowej) 

Do produkcji prezentowanych płytek wykorzystywana jest cegła pozyskana z historycznych budynków mieszkalnych. Z upływem czasu, a następnie w trakcie odzyskiwania cegieł z rozbieranych zabudowań mieszkalnych, powstały na nich liczne ślady, otłuczenia i wyszczerbienia. Wcześniej, ów cegła została ręcznie uformowana i wypalona w tradycyjnych cegielniach, ok 100 lat temu, co również miało wpływ na indywidualność każdej jednej cegły. Wszystko to sprawiło, że lico cegły rozbiórkowej nabrało charakterystycznych śladów oraz chropowatości powierzchni, której nie da się odtworzyć na współcześnie produkowanych cegłach. 

Kolor: dominujący pomarańczowy z pozostałościami zapraw

Lico klasyczne pomorskie powstaje z cegieł pozyskiwanych z terenów zachodniego pomorza. Cegły rozbiórkowe pomorskie, swój pomarańczowy kolor zawdzięczają tamtejszym złożom glin. To dzięki temu, cegły pomorskie cechują się głównie kolorystyką w różnych tonach pomarańczowego, z pozostałościami zapraw. Dziś przekłada się to na piękną cegłę rozbiórkową, tworzącą niezwykłe realizacje. 

Dodatkowe zabezpieczenie powierzchni: zalecane

Niezależnie czy cegła rozbiórkowa ma zostać ułożona na elewacji czy we wnętrzach, impregnacja sprawi, że cegła będzie w pełni zabezpieczona. To z kolei przełoży się na komfort użytkowania, jej estetykę i przede wszystkim trwałość. Odpowiedź na pytanie, impregnować czy nie, znajdziesz poniżej lub na stronie naszego retro impregnatu do cegły 

Cegła rozbiórkowa - jaki wybrać kolor fugi do cegły? - W ofercie posiadamy 4 kolory Retro fugi do cegły rozbiórkowej; biały, piaskowy, jasno-szary, szary. Pamiętajmy, że kolor fugi do cegły bardzo wpływa na końcowy efekt ściany. Jeśli chcemy rozjaśnić cegłę rozbiórkową, co za tym idzie całe pomieszczenie, idealnie sprawdzi się Retro fuga do cegły - biała, z kolei po zastosowaniu Retro fugi do cegły - szarej, uzyskamy ścianę ciemną, mocno rustykalną. Analogicznie, Retro fuga do cegły - piaskowa oraz Retro fuga do cegły - jasno-szara, spowoduje, że jasność, oraz odczucie koloru będzie gdzieś pośrodku. Jeśli masz pytania, zadaj je nam - kontakt;)

Impregnować cegłę rozbiórkową czy nie? - To zależy gdzie nasza realizacja powstanie. Jeśli będzie to elewacja lub inne miejsce narażone na wodę lub wilgoć, impregnacja jest konieczna, aby ściana była całkowicie odporna na wnikanie wody. W przypadku płytek jest to bardzo ważne, ponieważ woda podczas zamarzania może powodować wykruszanie fugi i odpadanie płytek od powierzchni ściany. Impregnat do cegły powinien być obficie nałożony na płytki i fugę do cegły, tworząc trwałą powłokę przed wnikaniem wody. Przejdźmy do wnętrz. Cegłę rozbiórkową można pozostawić surową, choć tego nie zalecamy. W przypadku niezaimpregnowanej ściany musimy się liczyć z tym, że niezabezpieczona powierzchnia będzie brudzić ubrania - jeśli się o nią otrzemy, a po ochlapaniu, czy pobrudzeniu czymś ściany, będziemy mieć problem z jej doczyszczeniem. Dodatkowo, niezaimpregnowana cegła rozbiórkowa będzie się kruszyć. Mając to wszystko na uwadze, zalecamy impregnacje, niezależnie od tego czy zamierzamy zamontować cegłę rozbiórkową na elewacji, czy wewnątrz np. w salonie. Impregnat do cegły rozbiórkowej nie tylko tworzy szczelną powłokę przed wnikaniem wody i brudu, ale także wiąże wszelkie cząstki zapraw, które mogłyby się wykruszyć. Zaimpregnowaną ścianę, można odkurzać odkurzaczem i przecierać wilgotną ściereczką, aby zachować jej czystość. Jaki impregnat do cegły rozbiórkowej wybrać? - W naszej ofercie znajdziesz tylko 1 rodzaj impregnatu. Retro impregnat do cegły - jest produktem na bazie silikonów. Po zaimpregnowaniu, tworzy, szczelną, suchą, satynową powłokę, która jest łatwa w utrzymaniu czystości. Retro impregnat do cegły, powoduje lekkie wyostrzenie kolorów ściany, lecz nie tworzy efektu "mokrej ściany".  

Aranżując dom czy mieszkanie warto pamiętać, aby wybierać takie materiały, które są trwałe, oraz odporne na uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest także estetyka, która powinna wpisywać się w styl, który lubicie. Dzięki temu doskonale będziecie czuć się we wnętrzach swojego mieszkania. Doskonałym wyborem są płytki z cegły rozbiórkowej, które niewątpliwie spełnią Wasze oczekiwania.płytki z cegły rozbiórkowej z naszej oferty niewątpliwie zachwycają. Jest to zachwyt uzasadniony, tym bardziej że są piękne, a za ich pięknem stoi historia. Otóż pochodzą one z rozbiórek budynków z przełomu XIX i XX wieku. Dzięki temu mają zabytkowy charakter, a więc są też ponadczasowe. Wystarczy tylko na nie spojrzeć, by się nimi zachwycić. Ich uniwersalna estetyka jest synonimem stylu i klasy, co oznacza, że cegła rozbiórkowa na ścianę odmieni każde, nawet nudne wnętrze i doda mu polotu.

Gdy czeka Cię remont...

Remontowanie mieszkania wydaje się niezbyt przyjemną czynnością, a dodatkowo trzeba znaleźć taki materiał, który rzeczywiście sprawi, że wnętrze stanie się modne. Szczególnie problematyczne jest wyremontowanie mieszania w starej kamienicy, gdy zależy nam na zachowaniu jego charakteru dopasowanego do zabytkowej elewacji. W tym przypadku cegłą rozbiórkowa w tradycyjnym czerwono-brązowym kolorze doskonale się sprawdzą. Warto podkreślić fakt, że jest to materiał nienasiąkliwy, oczywiście konieczne jest zastosowanie odpowiedniej technologii montażu. W naszej ofercie znajdziesz akcesoria montażowe, takie jak Retro klej do cegły, Retro fuga do cegły, Retro grunt do cegły i Retro Impregnat do cegły. Dzięki tym akcesoriom, masz pewność, że Twoja ściana z cegły rozbiórkowej będzie prawidłowo zamontowana, i zabezpieczona przed zabrudzeniami i wilgocią. Cegła Rozbiórkowa pięknie skomponuje się z drewnianą podłogą, zarówno klasycznymi deskami dębowymi, jak i parkietem bukowym czy też sosnowym, w przypadku których widoczne na powierzchni słoje i sęki dodadzą wnętrzu unikalności. Należy zaznaczyć, że cegła rozbiórkowa komponuje się nawet z nowoczesnymi materiałami takimi jak: podłoga z żywicy epoksydowej, czy też płytki hsv. W małych pokojach warto postawić na odpowiednie rozwiązanie aranżacyjne, a mianowicie zamontować cegłę rozbiórkową do wnętrz na jednej ścianie, jako element wyróżniający. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym wystroju, gdzie stosuje się meble stylizowane, jak i te wykonane z metalu drewna, betonu i szkła. Cegła rozbiórkowa do wnętrz podkreśli surowość i wprowadzi nutę tradycji.

Cegła rozbiórkowa na elewacje?

Odpowiednio wykonana elewacja nadaje każdemu budynkowi charakteru. Cegła rozbiórkowa jest mrozoodporna, zatem świetnie sprawdzą się w polskich warunkach. Poza wysoką jakością trzeba podkreślić, że także ich estetyka stoi w opozycji do słowa nuda. Cegła rozbiórkowa sprawi, że elewacja przyciągnie uwagę i wyróżni się na tle innych, niezależnie czy postawicie tylko na dekory z cegły rozbiórkowej na elewacji, czy też obłożycie całą elewację płytkach z cegieł rozbiórkowych. W tym momencie jeszcze raz warto podkreślić, jak istotne w tym przypadku jest zastosowanie impregnatu do cegły rozbiórkowej.


Opis

Narożniki
249

Do swojego zamówienia potrzebujesz jeszcze

Retro fuga do cegły szara 10 kg, fugowanie cegły

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły piaskowa 10 kg

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro fuga do cegły biała 10 kg, cegła z fugą

57,97 zł -7,98 zł 49,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Impregnat do cegły 1l

79,99 zł -10,00 zł 69,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Retro grunt do cegły 5 L

47,97 zł -7,98 zł 39,99 zł
 • Promocja -7,98 zł

Retro klej do cegły S 10 kg

69,99 zł -10,00 zł 59,99 zł
 • Promocja -10,00 zł

Narożnik L.Klasyczne Pomorskie Cegła Rozbiórkowa

11,07 zł -2,08 zł 8,99 zł
 • Promocja -2,08 zł